Autodesk w wirtualnym świecie Second Life

Kolejne ciekawe wydarzenie w Second Life. Tym razem do świata gry zawitała globalna społeczność architektów. Na jednej z wirtualnych wysp rozpoczął się szereg prezentacji związanych z Krajową Konwencją Amerykańskiego Instytutu Architektów. To doskonała okazja aby w prosty i przyjemny sposób zapoznać się z najciekawszymi pomysłami, jakie pojawiły się ostatnio w branży.

Firma Autodesk, tworząca oprogramowanie przeznaczone do projektowania dwu- i trójwymiarowego, znalazła swoje miejsce w popularnej grze sieciowej Second Life.

Dzięki najnowszej inicjatywie firmy, w świecie SL prezentowane są materiały z Krajowej Konwencji Amerykańskiego Instytutu Architektów (AIA) 2007. Już teraz, na specjalnie zaprojektowanej Wyspie Autodesk, można oglądać transmisje internetowe i prezentacje z konwencji, uczestniczyć w licznych seminariach i spotkaniach oraz dyskutować z innymi uczestnikami.

Cykl spotkań rozpoczął się od prezentacji Sergio Palleroniego, profesora architektury z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin, który przedstawił uczestnikom ciekawą definicję architektury, która ma promować powszechną akceptację wzornictwa ekologicznego.

Kolejne prezentacje planowane są na koniec maja i początek czerwca, kiedy to na wirtualnej wyspie Autodeska znajdą się nowe materiały z Konwencji AIA. Przewidziano również szereg dyskusji, m.in. o wpływie nowych technologii modelowania danych architektonicznych na optymalizację projektowania.

Więcej informacji znajdziecie w świecie gry, na Wyspie Autodesk. Warto zajrzeć!