Autodesk: zwolnienia w ramach restrukturyzacji

Spółka Autodesk, w odpowiedzi na kryzys ekonomiczny, zdecydowała się na restrukturyzację i ograniczenie zatrudnienia. Wdrożenie planu cięcia wydatków ma przynieść firmie oszczędności rzędu 130 mln. dolarów rocznie - począwszy od 2010 r.

Z pracą w Autodesk pożegnać się ma 750 osób, czyli ok. 10 procent obecnej załogi spółki. Redukcja zatrudnienia to kolejny etap planu oszczędnościowego firmy, przewidującego m.in. wstrzymanie zatrudniania nowych pracowników oraz cięcia kosztów służbowych delegacji. Wdrożenie planu ma przynieść firmie oszczędności rzędu 130 mln. dolarów rocznie - począwszy od 2010 r.

Spółka, znana z produkcji m.in. specjalistycznego oprogramowania inżynieryjnego oraz aplikacji do projektowania grafiki trójwymiarowej, poinformowała też o gorszych, niż spodziewane wcześniej, wynikach finansowych w czwartym kwartale 2008 r. Przychody firmy zmieszczą się w przedziale 475 - 500 mln. USD.

Carl Bass, dyrektor generalny i prezes Autodesk, wierzy jednak, że spółka wyjdzie z kryzysu obronną ręką. "Firma przeżyła już kilka ekonomicznych dołków w swej 26-letniej historii i , jak poprzednio, w pełni oczekujemy wyjścia z kryzysu silniejsi, wydajniejsi i bardziej konkurencyjni" - cytuje go serwis Vnunet.