Automapa 4 - test programu

Kończą się wakacje, ale to nie oznacza, że nie można skorzystać z ładnej pogody. Jesienne wypady za miasto to chyba najlepsza część rozpoczynającego się roku szkolnego. Postanowiliśmy przetestować, jak sobie radzi nowa wersja Automapy - programu przeznaczonego do zestawów nawigacji satelitarnej. Jej popularność to efekt kompatybilności z urządzeniami z systemem Windows Mobile. Czy rzeczywiście można całkowicie zdać się na program i mieć gwarancję dotarcia do celu? I tak i nie - przeczytaj naszą recenzję, aby dowiedzieć się więcej i zobacz materiały wideo, które umieściliśmy w tekście.

Na początek warto przypomnieć wszystkim miłośnikom nawigacji satelitarnej, że niedawno uruchomiliśmy specjalne centrum tematyczne poświęcone GPS, gdzie można znaleźć zarówno podstawowe informacje, jak i zaawansowane testy sprzętu czy poradniki kupującego. Oprócz artykułów znajdują się tam aktualności, filmy, opisy produktów oraz wiele przydatnych programów.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Droga z satelity

Urządzenia do nawigacji satelitarnej GPS sprzedają się jak świeże bułeczki. Każdy chce łatwiej i wygodniej dojechać do celu, a ułatwiają to coraz dokładniejsze mapy nie tylko Europy, lecz także Polski. GPS trafia też do urządzeń, w których wcześniej go nie widzieliśmy - zaawansowanych palmofonów, a także przenośnych odtwarzaczy multimedialnych. Sprawdziliśmy, jak działają.

Porównaj różne modele odbiorników GPS w artykule Droga z satelity (PC World Komputer 7/2007).

Zaletą programu Automapa jest to, że pracuje ono zarówno z kieszonkowymi komputerami z odbiornikiem GPS, jak i samodzielnymi zestawami do nawigacji satelitarnej. Jest to o tyle istotne, że daje użytkownikowi dość spory wybór urządzeń. Głosy za dwoma rodzajami odbiorników GPS rozkładają się równomiernie, z niewielką przewagą komputerów kieszonkowych. Więcej na ten temat znajdziesz w pojedynku GPS samodzielny (samochodowy) kontra GPS zintegrowany z telefonem