Automapa Beta 2 na Androida dostępna do darmowego pobrania

O Automapie w wersji na Androida, jednej z wiodących nawigacji GPS na polskim rynku, spekulowało się już od połowy zeszłego roku. Na początku stycznia pojawiła się w wersji beta i została ochoczo przyjęta przez użytkowników smartfonów z zielonym robotem. Teraz została wydana jej kolejna, druga wersja beta dostępna dla Was do darmowego pobrania i testów.


Automapa do tej pory

Automapa dostępna jest na razie jedynie jako wersja beta. Powstaje już dość długo, bo pierwsze plotki na jej temat pojawiły się już w zeszłym roku za sprawą filmu na YouTube. W styczniu informowaliśmy o pojawieniu się Automapy w wersji beta. Program z początku miał duże problemy z uruchomieniem, zwłaszcza na urządzeniach opartych o system Android w wersji Ice Cream Sandwich, ale twórcy biorą sobie do serca zdanie klientów i odpowiadają na zgłoszenia o usterkach i starają się je cały czas poprawiać.

"Olbrzymie zainteresowanie, jakim cieszyła się pierwsza publiczna wersja Beta AutoMapy i bardzo wiele pozytywnych komentarzy od osób testujących pokazało, że AutoMapa Android jest bez wątpienia najbardziej oczekiwanym programem nawigacyjnym. Dlatego kontynuujemy publiczne testy naszej aplikacji tak, by jak najwięcej osób miało okazję zapoznać się z AutoMapą dla platformy Android"

Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.

Automapa w wersji Beta 2 dostępna jest pod tym adresem na stronie producenta. Nie znajdziecie jej w Google Play (dawnym Android Market)

Automapa, solidny GPS

Aplikacja na Androida to nawigacja z w pełni działającą platformą LiveDrive. Jest ona pomocna w sprawnym pokonywaniu korków i przeszkód na trasie. Program był dotychczas dostępny na system Apple iOS w cenie 35 euro, ale nie mamy informacji o koszcie wersji na Androida gdy wejdzie w końcu do sprzedaży. Nawigacja GPS Automapa była w Polsce bardzo popularna na starej wersji systemu mobilnego Microsoftu, czyli Windows Mobile 6, ale nie mamy informacji o wsparciu nowej wersji aplikacji dla platformy Windows Phone 7.