Automatyczna kopia zapasowa - jak to działa?

Na polskim rynku są już dostępne profesjonalne narzędzia, dzięki którym w szybki i bezpieczny sposób wykonuje się kopie zapasowe danych. Na przykładzie programu Auto-Backup krok po kroku wyjaśniamy, jak działa automatyczny backup online. Program w wersji podstawowej można ściągnąć za darmo ze strony auto-backup.pl.


Tworzenie kopii zapasowych powinno być jedną z podstawowych czynności, których celem jest ochrona danych przed różnymi nieprzewidzianymi wydarzeniami takimi jak: kradzież sprzętu, awaria dysku twardego, przypadkowe usunięcie, czy zniszczenie plików na skutek zainfekowania wirusem.

Pomimo wiedzy o zagrożeniach niewiele osób podejmuje środki zapobiegawcze, ponieważ wymaga to czasu, nośnika o określonej pojemności i przede wszystkim regularności. Zdarza się, że między wykonaniem kolejnych kopii zapasowych dochodzi do nieprzewidzianego wypadku, w wyniku którego tracimy część ważnych dokumentów.

Zobacz również:

  • To koniec Teleskopu Hubble’a? NASA nie ma kontaktu z urządzeniem
  • iPhone - jak unikać typowych błędów, które popełniają wszyscy?

Odpal i zapomnij

Twórcy Auto-Backup założyli, że tworzenie kopii zapasowych może się odbywać bez udziału człowieka. Raz określony obszar na dysku komputera, będzie na zawsze zabezpieczony przed ewentualną utratą danych. Usługa automatycznego tworzenia kopii zapasowych zapewnia zdalne zapisywanie i przechowywanie danych na zewnętrznym serwerze.

Automatyczna kopia krok po kroku:

1. Ściągnij i zainstaluj program z auto-backup.pl.

2. Wskaż ważne dla Ciebie pliki i częstotliwość robienia kopii (program sam podpowie Ci prawdopodobnie najlepsze opcje).

3. Ciesz się bezpieczeństwem swoich plików!

4. Pamiętaj: twoje dane są szyfrowane automatycznie przed wysłaniem na serwer, nikt poza Tobą nie ma do nich dostępu.

Dla indywidualistów

W dowolnej chwili można zmienić ustawienia oraz zmodyfikować zawartości kopii zapasowej znajdującej się na serwerze. Cały program lub tylko jego ustawienia można zabezpieczyć hasłem. Ponadto istnieją opcje zaawansowane, pozwalające na zmianę rozmiarów logów, korzystanie z serwera Proxy oraz zmianę zaawansowanych ustawień dotyczących szyfrowania danych.

Kopia zapasowa ma nam dać bezpieczeństwo a jednocześnie nie może przysparzać nam niepotrzebnych problemów i obowiązków. Zgodnie z tą filozofią działa auto-backup.pl. Warto spróbować!