Automatyczne łatanie

Poducent oprogramowania Aardwork uruchomił usługę, dzięki której zarejestrowani użytkownicy będą mieli automatycznie uaktualniane gry zainstalowane na swoich komputerach.

Game Shadow – uruchomiony system zarządzania aktualizacjami gier, sam rozpoznaje gry zainstalowane na komputerach i w sieci zarejestrowanych użytkowników, a następnie sprawdza swoją bazę danych w poszukiwaniu aktualnych łatek do zidentyfikowanych programów.

System został stworzony po to, aby oszczędzić graczom poszukiwania i instalowania łatek do gier. Do uruchomienia tej usługi skłoniły Aardwork, prowadzone przez nią badania, z których wynika, że 1/3 graczy bezskutecznie próbuje zlokalizować i zainstalować wydane przez deweloperów uaktualnienia do gier. Z badań tych wynika również, że niemal połowa graczy porzuca gry ze względu na zbyt dużą ilość występujących w nich błędów. Dlatego też, przedstawiciele firmy uważają, że spora część entuzjastów gier komputerowych chętnie zapłaci za usługę, która automatycznie uaktualni ich grę bez potrzeby poszukiwania stosownych łat w Internecie, lub czekania aż pojawią się na płytach dołączanych do magazynów komputerowych.

Aktualnie w Game Sdhadow dostępnych jest ponad 500 łatek, których liczba jak zapewnia Aardwork będzie rosła w szybkim tempie. Firma planuje również zacieśnianie współpracy z deweloperami gier, tak aby uaktualnienia pojawiały się w ich serwisie, zanim zostaną udostępnione szerokiej opinii publicznej.

"Patche do napopularniejszych gier dodawane są na bieżąco. Na stronie uruchomiliśmy również forum, za pośrednictwem którego użytkownicy naszego systemu mogą zgłaszać tytuły gier, do których w naszej bazie nie ma uaktualnień. Jeśli otrzymamy tego typu informacje natychmiast uzupełnimy zasoby naszej bazy danych" - powiedział Tony Treadwell dyrektor wykonawczy Aardwork Software.

Roczny abonament uprawniającyy do korzystania z usługi GameShadow kosztuje 19,99 funtów brytyjskich.

Więcej informacji:

http://www.gameshadow.com/