Automatyczne testowanie

Dyski twarde Seagate'a zostaną wyposażone w technologię Enchanced DST, dzięki której badanie czy napęd nie zawiera błędów, ma zabierać mniej czasu, a jego wyniki będą bardziej wiarygodne.

Seagate zapowiedział, że w nowych modelach twardych dysków będzie instalował system Enchanced Drive Self-Test, którego zadaniem jest przyśpieszanie i zwiększenie wiarygodności diagnozowania napędów. Dotychczas ponad połowa z urządzeń, które wracały do producenta jako wadliwe, działała poprawnie. Enchanced DST pozwoli zmniejszyć ten wskaźnik.

Przy tradycyjnych testach twardych dysków wykorzystuje się polecenia zapisu i odczytu wbudowane w system operacyjny. Enchanced DST automatycznie wykonuje operacje zapisu i odczytu, gdy system nie odwołuje się do twardego dysku, a wynik tych operacji jest zapisywany w nie dostępnych dla użytkownika sektorach. Gdy dysk jest testowany przy użyciu programów współpracujących z E-DST, informacje o wcześniej przeprowadzonych testach są odczytywane i wysyłane do odpowiedniego programu diagnostycznego. Szybki test przy użyciu tradycyjnych metod wykrywa ok. 60% błędów, a z użyciem nowej technologii Seagate ma znajdować 95% wad na dysku.


Zobacz również