Automatyczny dom z XTension

Sand Hill Engineering zaprezentowała XTension 3.7.4, nową wersję makowego oprogramowania pozwalającego kontrolować elektryczne sprzęty domowe z poziomu przeglądarki internetowej.

Xtension 3.7.4 to nowa wersja makowego oprogramowania służącego do zarządzania automatycznym systemem kontroli domowych urządzeń, opracowana przez firmę Sand Hill Engineering. XTension zapewnia 'most' dla różnorodnych wtyczek (plug-in boxes), które są sprzedawane przez ostatnie 20 lat pod różnymi nazwami firmowymi i możliwość kontroli ich pracy za pomocą przeglądarki internetowej. Scalone przez XTension urządzenia pozwalają użytkownikom monitorować pracę domowych sprzętów, oświetlenia i innych elektrycznych urządzeń. I choć możliwości takich rozwiązań są póki co bardzo ograniczone, to wykorzystywane one są od lat przez sporą grupę użytkowników.

Nowa wersja XTension wykorzystuje czasowniki, które współpracują ze znacznikami HTML stron WWW: 'Korzystając z Apple PWS, QuidProQuo, MacHTTP czy z wtyczki X2Web Jamesa Sentmana, można tworzyć strony WWW zawierające dane o pogodzie, warunkach w domu czy kontrolki internetowej kamery', twierdzą przedstawiciele Sand Hill Engineering. XTension 3.7.4 jest oferowany darmowo w wersji Lite o ograniczonej ilości jednostek baz danych do wykorzystania, natomiast pełna wersja kosztuje 79,95 USD.

http://www.shed.com


Zobacz również