Automatyczny producent

Produkcja wideo nie jest dziedziną zarezerwowaną wyłącznie dla profesjonalistów. Najlepszym tego przykładem jest program muvee autoProducer 4.1, który ułatwi utworzenie własnego filmu.

Produkcja wideo nie jest dziedziną zarezerwowaną wyłącznie dla profesjonalistów. Najlepszym tego przykładem jest program muvee autoProducer 4.1, który ułatwi utworzenie własnego filmu.

Na pewno masz w swojej komputerowej bibliotece pokaźny zbiór filmów wideo i zdjęć wykonanych podczas ostatnich wakacji, okolicznościowych imprez czy innych ważnych wydarzeń. Jeśli chcesz z nich zrobić barwną prezentację i uwiecznić ją na płycie CD lub DVD, a nie masz skomplikowanego oprogramowania i umiejętności, nie załamuj rąk. Z pomocą przyjdzie ci muvee autoProducer 4.1, kompleksowe i w pełni zautomatyzowane narzędzie do tworzenia eleganckich filmów z podkładem dźwiękowym z sekwencji wideo oraz zdjęć. Przygotowanie filmu w tym programie nie sprawi trudności nawet mniej zaawansowanym użytkownikom. Ponadto możesz dodać napisy, a także efekty przejścia między klipami, a gotowy projekt zapisać na nośniku CD lub DVD z dodatkowym menu nawigacyjnym.

Pięć etapów drogi do sukcesu

Automatyczny producent

W głównym oknie programu muvee autoProducer 4.1 wszystko jest czytelne i na swoim miejscu.

Tworzenie filmu w programie muvee autoProducer można podzielić na pięć charakterystycznych etapów. Pierwszy to wybranie klipów wideo oraz zdjęć do projektu. Możesz je odszukać na twardym dysku, wskazując odpowiedni katalog (polecenie Add Video). Muvee autoProducer obsługuje następujące formaty plików wideo: ASF, AVI (DV i MJPEG), DivX, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV oraz MOV (Quicktime). Analogicznie postępujesz ze zdjęciami, korzystając z opcji Add Pictures (obsługiwane formaty: JPEG, BMP, GIF). Zdjęcia o nieprawidłowej orientacji poprawisz poleceniem Rotate Image Clockwise. Jeśli masz kamerę DV, podłącz ją do komputera i użyj wbudowanej funkcji przechwytywania wideo (Get Video from Camera). W oknie kreatora wybierasz sekwencje do przechwycenia. Pamiętaj o odpowiedniej ilości wolnego miejsca na dysku.

Na pasku z klipami i zdjęciami na samej górze ustalasz kolejność, dowolnie przesuwając je za pomocą myszy. Kolejny etap to dobranie odpowiedniej ścieżki dźwiękowej do filmu. Przycisk Add Music pozwoli ci odszukać pliki audio (MP3, WAV, WMA, AAC) na twardym dysku i dodać je do okna projektu. Oprócz nazwy pliku zauważysz także dokładny czas trwania ścieżki.

Tworzony w programie film wzbogacisz, korzystając ze stylów (Styles), czyli schematów nadających specyficzny wygląd prezentacji oraz pozwalających dodać efekty przejścia między ujęciami. Domyślny zbiór liczy 25 stylów. Po wybraniu każdego z nich możesz obejrzeć efekt w oknie podglądu.

Automatyczny producent

Ustawienia kompresji pliku AVI zapisywanego w programie muvee autoProducer 4.1.

Gdy ten etap masz już za sobą, pozostaje przerzucić lwią część pracy na program, który złoży w całość wszystkie elementy filmu i zaprezentuje rezultat w oknie podglądu. Korzystając z przycisku make muvee, nie zapisujesz ostatecznie filmu na dysku. Masz jeszcze możliwość dokonania poprawek. Zapis gotowego projektu następuje po wybraniu polecenia Save muvee. Program oferuje bardzo duże możliwości eksportu tworzonych filmów. Ekran zapisywania podzielony jest na trzy karty: PC, TV oraz Mobile devices. W zależności od przeznaczenia filmu i środowiska, w którym będzie odtwarzany, możesz dobrać odpowiednie parametry: rozdzielczość, liczbę klatek wyświetlanych w ciągu sekundy oraz jakość obrazu.

Na karcie PC znajdziesz następujące opcje: Email (film jako załącznik do wiadomości pocztowej), Web strea-ming (do umieszczenia na stronie internetowej), Computer playback (wyższa jakość do odtwarzania w komputerze), DivX (film skompresowany kodekiem DivX), AVI oraz MOV (QuickTime).

Z kolei na karcie TV dostępne są: DV camera (możliwość eksportu gotowego filmu do kamery DV), DVD (wysoka jakość, do zapisu na płycie DVD), VCD oraz SVCD. Gdy wybierzesz ostatnią kartę, będziesz mógł zapisać film z jakością dostosowaną do urządzeń Pocket PC lub telefonów komórkowych. Do każdej z opcji jest przycisk Settings, który pozwala na zmianę domyślnych parametrów obrazu i dźwięku. Do dyspozycji masz również wbudowany moduł muvee Burner do zapisywania filmów na nośnikach DVD oraz CD (uruchamiany przyciskiem Burn to Disc). Dodajesz tam gotowe klipy zapisane na dysku, ustalasz rodzaj nośnika (DVD, VCD lub SVCD) i wybierasz wygląd dodatkowego menu nawigacyjnego (dziewięć schematów). Na dole znajdziesz informacje o rozmiarze wszystkich plików oraz czasie trwania wybranych filmów.

Informacje Muvee Technologies,http://www.muvee.com Cena 69,95 USD