Automize - twój wirtualny pomocnik

Aktywny użytkownik komputera ma codziennie mnóstwo rzeczy do zrobienia. Czasami tych zadań jest aż za dużo i może się zdarzyć, że niektórych rzeczy nie zdążymy zrobić lub najzwyczajniej w świecie o nich zapomnimy. W takiej sytuacji przyda się pomoc.

Automize to program, który powstał w celu odciążenia człowieka od pamiętania o wszystkim. Konkretniej - możemy z pomocą tej aplikacji zaplanować wykonywanie określonych akcji i działań, a także dokonać automatyzacji wybranych. Lista dostępnych czynności jest dość imponująca, więc wspomnę tylko o najważniejszych, a są nimi: synchronizacja folderów, synchronizacja folderów i pliki między komputerem a serwerem, sprawdzanie i wysyłanie poczty e-mail, pobieranie plików z sieci, uruchamianie skryptów, automatyzacja szyfrowania PGP, zadań XML czy obsługa baz SQL.

Automize - twój wirtualny pomocnik

Automize

Bardziej zaawansowani użytkownicy Automize mogą tworzyć własne skrypty i określić sytuacje/czas ich uruchamiania. Mogą być one stworzone w popularnych językach, jak Ruby czy Python, a także w Java. Wygodny w obsłudze interfejs programu pozwala na dokładne określenie, kiedy dane wydarzenia czy też akcja mają zostać wykonane. Automize jest narzędziem mającym olbrzymie możliwości, nie jest to jednak aplikacja darmowa. O jej atutach można przekonać się dzięki wydaniu testowemu, które znajduje się na naszej stronie. Pełna wersja dostępna jest w dwóch edycjach: Standard i Enterprise. Do nabycia na stronie producenta.