Automower – koś trawę jednym palcem

Zaledwie jednym palcem możemy zarządzać pracami związanymi z koszeniem i pielęgnacją trawy w ogrodzie. Posiadacze inteligentnych, automatycznych kosiarek Husqvarna Automower® serii 300 i 400 dzięki aplikacji Automower Connect firmy Husqvarna mogą zdalnie uruchamiać, planować, konfigurować, monitorować i zarządzać urządzeniem za pomocą smartfonu, z dowolnego miejsca na Ziemi.

Relaks, wygoda i zadbany trawnik

Koszenie trawnika jest procesem nieuniknionym, jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie ogrodu. Tradycyjne kosiarki pochłaniają sporo naszego czasu i wysiłku. Natomiast automatyczne kosiarki mogą pracować w każdych warunkach pogodowych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu bez naszego udziału, a ich instalacja w ogrodzie jest niezwykle prosta. Radzą sobie na terenach o różnym ukształtowaniu powierzchni, z wąskimi przejściami, przeszkodami i na stokach o nachyleniu do 45%. Kosiarki z rodziny Automower są przeznaczone zarówno do pielęgnacji małych (od 100 m²) jak i dużych ogrodów. „Nowoczesne urządzenia już dziś wykonują wiele prac pozwalając ludziom wykorzystywać zaoszczędzony czas na inne, ważniejsze cele. Kosiarki Husqvarna Automower są w pełni automatycznymi maszynami systematycznie pielęgnującymi trawnik. Są ciche i bezpieczne. Dbają również o środowisko naturalne - używanie kosiarek Automower sprawia, że pojedyncze drobiny ściętej trawy szybko rozkładają się dostarczając roślinom substancji odżywczych i dzięki temu radykalnie zmniejszają potrzebę dodatkowego sztucznego nawożenia. Koszenie w schemacie losowym, w różnych kierunkach, pod różnymi kątami, pozytywnie wpływa na zagęszczenie trawy, zapobiega pojawianiu się mchu. Sprawia, że w przy regularnym stosowaniu murawa wygląda jak dywan. Specjalna konstrukcja napędu i zaawansowane oprogramowanie sprawiają, że wydajność urządzenia nie maleje na nierównym terenie - kosiarka radzi sobie ze wzniesieniami o nachyleniu do 45% (24 stopnie). To znacznie większe pochyłości, niż te, które możemy kosić maszynami spalinowymi (15 stopni). Niezwykle istotną cechą tych maszyn jest to, że mogą pracować w każdych warunkach atmosferycznych i same odnajdują stację dokującą, a po naładowaniu akumulatora kontynuują koszenie.” – mówi Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy Husqvarna.

Inteligencja i innowacja w jednym urządzeniu

Aplikacja Automower Connect umożliwia dostęp do następujących funkcji:

  • Kontrolowanie – odbieranie informacji o bieżącym statusie robota koszącego (co robi?) i ewentualnie wysyłanie poleceń typu „Start”, „Stop” i „Parkuj”;
  • Konfigurowanie – odczytywanie i zmiana ustawień automatycznej kosiarki, stosownie do aktualnych preferencji użytkownika;
  • Bezpieczeństwo - odbieranie powiadomień o alarmach i namierzanie położenia robota koszącego w przypadku kradzieży.

Wybrane modele automatycznych robotów koszących:

Husqvarna Automower 315

Automower – koś trawę jednym palcem

Funkcja automatycznej obsługi przejść pomaga kosiarce przejeżdżać przez wąskie przejścia, a czujnik wzrostu trawy automatycznie skraca czas koszenia w przypadku słabszego wzrostu trawy. Do ogrodów średniej wielkości, z kilkoma przeszkodami. Radzi sobie z nachyleniem terenu do 40%.

http://www.husqvarna.com/pl/produkty/kosiarki-automatyczne/automower-315/

Husqvarna Automover 450X

Automower – koś trawę jednym palcem

Model z najwyższej półki, bardzo cichy, wydajny i skuteczny. Wystarczająco inteligentny, aby podołać wyzwaniom dużych i skomplikowanych trawników np. wiele wąskich przejść, przeszkody, trudny teren czy zbocza o nachyleniu do 45%. Nawigacja GPS oraz wiele innych funkcji, w tym Automower Connect sprawią, że Twój trawnik będzie zielony, zdrowy i idealnie skoszony. W czasie koszenia wykorzystuje system GPS do orientacji w ogrodzie i pokrycia całego trawnika. Aplikacja Automower Connect pozwala śledzić położenie maszyny i regulować zdalnie jej ustawienia z każdego miejsca na ziemi bez konieczności fizycznej obecności przy maszynie. Urządzenie powiadomi Cię o każdym problemie. W przypadku kradzieży odbierany jest alarm i można śledzić położenie kosiarki. Istnieje możliwość personalizacji dzięki zmianie osłony górnej, dostępnej opcjonalnie.

http://www.husqvarna.com/pl/produkty/kosiarki-automatyczne/automower-450x/

O czym warto pamiętać przy wyborze automatycznej kosiarki Automower?

  • Wybierz model Automower® dostosowany do stopnia komplikacji i wielkości obszaru
  • W zależności od modelu Automower może poruszać się po terenie o nachyleniu do 45%
  • Kosiarki Automower® są odporne na zmienne warunki pogodowe i nie przeszkadza im deszcz
  • Ustawienia można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb
  • Kosiarka Automower jest zabezpieczona przed kradzieżą kodem PIN i alarmem.