Autorzy serii Total War projektują RTS Stormrise

Sega wraz z The Creative Assembly zapowiedziała nowy tytuł z gatunku RTS. Tym razem zespół producentów gier z serii Total War proponuje morderczą rywalizację w dalekiej przyszłości.

Stormrise będzie kolejną produkcją tworzoną przez znane i uznane studio The Creative Assembly. Firma jednak, wraz z SEGĄ, stworzy zupełnie inną grę niż te do jakich przyzwyczaił nas ten deweloper.

Przede wszystkim zmieni się platforma, na jaką docelowo tworzone będzie Stormrise. Gra ma zachęcić użytkowników konsol Xbox 360 oraz PlayStation 3. SEGA przewidziała jednak wersję także dla właścicieli pecetów.

Akcja Stormrise toczyć się będzie na zniszczonych i nieprzyjaznych ludziom ziemiach zdewastowanych przez bliżej nieokreślony kataklizm wieki wcześniej. Na tych niezamieszkałych terenach walczyć o przetrwanie będzie Echelon i Sai. Ci pierwsi są zaawansowaną technologicznie nacją. Właśnie dzięki technologii część z nich przetrwała kataklizm hibernując się i przeczekując najgorszy okres. Sai natomiast są potomkami tych, którzy przetrwali bez pomocy techniki. Setki lat ewolucji pozwoliły im przyzwyczaić się do panujących warunkach i życia w oddali od zaawansowanej technologii.

Stormrise, prócz ciekawej fabuły, ma oferować także nowy tryb dowodzenia jednostkami. Gracz będzie musiał kontrolować swoje wojska na wielu płaszczyznach, w powietrzu, na lądzie, budynkach czy nawet pod ziemią.

Na razie to wszystkie informacje o grze jakie ujrzały światło dzienne. Wiadomo jeszcze, że tytuł ma się pojawić już w przyszłym roku. Zainteresowanych odsyłamy także do oficjalnej strony gry.