Auzentech X-Fi Forte 7.1 w sprzedaży

Firma Auzentech rozpoczęła oficjalnie sprzedaż karty muzycznej X-Fi Forte 7.1, która oparta jest na układzie dźwiękowym marki Creative Labs - X-Fi.

Urządzenie marki Auzentech jest jednym z pierwszych kart muzycznych opartych o innowacyjny układ dźwiękowy X-Fi. Creative Labs rozpoczęło licencjonowanie chipu dwa lata temu. Pierwsze próbki urządzeń Auzentech pokazał już na targach Computex 2007. Wspomniana karta X-Fi Forte 7.1 została przedstawiona na początku grudnia, niestety jej premiera sklepowa została opóźniona o miesiąc. Teraz Auzentech oficjalnie rozpoczął jej sprzedaż.

Karta jest niskoprofilowa (znajdzie więc zapewne zainteresowanie wśród użytkowników szukających dobrego dźwięku dla komputerów typu Home Theater PC) i korzysta z interfejsu PCI-Express x1.

Auzentech X-Fi Forte 7.1 w sprzedaży

Karta muzyczna Auzentech X-Fi Forte 7.1

X-Fi Forte 7.1 wyposażono w procesor Creative 20K2 z 64 MB dedykowanej pamięci X-RAM. Do budowy wykorzystano wysokiej jakości komponenty co sprawia, że urządzenie charakteryzuje się doskonałym dźwiękiem podczas odtwarzania. Karta pozwala odtwarzać dźwięk stereo w jakości 16/24-bit z częstotliwością do 192 kHz oraz wielokanałowy z częstotliwością do 96 kHz. Stosunek sygnału do szumu na wyjściu analogowym wynosi 115 dB (w kartach marki Creative Labs jest to "zaledwie" 109 dB).

Nowa karta Auzentecha wspiera technologie Dolby Digital Live, DTS Neo PC oraz Interactive (w Viście) oraz EAX Advanced HD 5.0. Nie zabrakło oczywiście obsługi WDM, ASIO 2.0 i OpenAL. Urządzenie współpracuje z Vistą i XP.

X-Fi Forte 7.1 wyceniono na 149,99 dolarów i można ją już zamówić z oficjalnego sklepu Auzentecha.