Avacs SmartTV

Odpowiednio dobrana karta tunera tv zastąpi nam inwestycje w wiele urządzeń RTV. Przykładem takiego produktu jest karta firmy Avacs, model SmartTV.

Odpowiednio dobrana karta tunera tv zastąpi nam inwestycje w wiele urządzeń RTV. Przykładem takiego produktu jest karta firmy Avacs, model SmartTV.

Stanowi połączenie tunera telewizyjnego i odbiornika radiowego, zamieniając nasz komputer w kompletnie wyposażone centrum multimedialne. Zbudowana jest na bazie doskonale znanego układu Conexant 878A. Rozwiązanie to ma wady i zalety. Do wad należy jakość obrazu, którą można określić w najbardziej sprzyjających warunkach jako dobrą, a często przeciętną. Niestety, jest to cecha praktycznie wszystkich komputerowych tunerów telewizyjnych. Zaletą jest natomiast pełna zgodność z wieloma dostępnymi w Internecie aplikacjami do obsługi tunerów. Warto bowiem dodać, że są one często wygodniejsze w obsłudze i bardziej rozbudowane od programów standardowo dodawanych do urządzeń. Do tunera radiowego nie mamy najmniejszych zastrzeżeń - dzięki niemu nasz komputer zamienił się w pełnowartościowy odbiornik radiowy, którego programowanie jest dużo łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych urządzeń. Tuner telewizyjny, działający w systemach PAL DK/BG jest oczywiście nieco gorszy niż przeciętny telewizor, ale swoje zadania spełnia zadowalająco. W zestawie znalazł się również pilot zdalnego sterowania. Oczywiście jakość jego wykonania jest siermiężna, plastik kiepski, a przyciski malutkie i niewygodne, ale swoje podstawowe zadanie realizuje - pozwala na zdalną kontrolę urządzenia.