Avant Browser w nowym wcieleniu

Użytkownicy z przyzwyczajenia lub obowiązku korzystający z silnika przeglądarki Internet Explorer mogą zainstalować nakładkę Avant Browser w wersji 11. W nowej wersji aplikacji odświeżono jej intrefejs, przyspieszono renderowanie stron WWW oraz dodano szereg funkcji dostępnych w Firefoksie i Operze. Jest też nowe narzędzie, umożliwiające zapisywanie swoich ustawień nie tylko na dysku lokalnym, ale również w Internecie. Przeczytaj i zobacz jakie nowości i zmiany wprowadzono w kolejnym wydaniu tej nakładki.

Avant Browser w nowym wcieleniu

Okno powitalne umożliwia logowanie do nowej usługi Avant On-line

Avant Browser to jedna z najpopularniejszych na świecie nakładek na przeglądarkę Internet Explorer. Uprzedzając pytania użytkowników Opery i Firefoksa "A po co komu taka skórka, skoro można zainstalować zupełnie przyzwoitą i bezpieczną przeglądarkę?" wyjaśniamy - nie wszyscy lubią zmiany. Często też ludzie muszą korzystać z IE ze względu na specyfikę swojej pracy. Po drugie Avant Browser jest bardzo szybki przy otwieraniu stron WWW, a jednocześnie nie zajmuje tylu zasobów systemowych co np. Opera. Osobiście korzystam z tego programu jako zastępstwa IE (obok Opery) i jestem z niego bardzo zadowolony.

Brakujące funkcje w IE

Avant Browser w nowym wcieleniu

Główne okno nadal jest funkcjonalne i łatwe w konfiguracji

Nakładki na przeglądarki oferują te funkcje, których wciąż brakuje w IE 6. Podobnie jest z Avantem oferującym przeglądanie wielu stron WWW w jednym oknie (w tzw. zakładkach), odczytywanie wiadomości z kanałów RSS, zapisywanie sesji, blokowanie reklam oraz konkretnych elementów na stronach - można np. szybko wyłączyć animacje flash, obsługę apletów Java, skryptów itp. Nie należy zapomnieć o możliwości dość rozbudowanej ingerencji w wygląd przeglądarki - obsługa skórek, przestawianie przycisków, pasków narzędzi czy menu. Prawdziwi "wyjadacze" przeglądania mogą skorzystać ze sterowania programem za pomocą gestów myszy i skrótów klawiaturowych. Jednym słowem - masz do dyspozycji wszystko w IE, co oferuje konkurencja.

Co nowego w wydaniu 11?

Avant Browser w nowym wcieleniu

AutoWypełniasz zapamiętuje dane użytkownika i wstawia je w odpowiednie miejsca na stronach WWW

Przy pierwszym uruchomieniu po instalacji rzuca się w oczy nieco zmieniony interfejs graficzny - choć są to zmiany niewielkie, to cieszą oko użytkownika. Milowym krokiem w rozwoju programu jest możliwość zapisywania swoich ustawień nie tylko na dysku lokalnym, ale także w Internecie. W ten sposób można zabezpieczyć swoje Ulubione, subskrybowane kanały RSS oraz konfigurację. Rozwiązanie to sprawdza się również w przypadku korzystania z przeglądarki w domu, szkole i pracy, bo wszystkie ustawienia są takie same. Aby skorzystać z tej funkcji należy zarejestrować się w serwisie Avant On-line podając swój adres e-mail. Po zalogowaniu będziesz korzystał z ustawień on-line, a nie lokalnych.

Autorzy zmienili podgląd kanałów RSS, wzorując się na stylu Outlooka. Kolejną bardzo przydatną funkcją jest wbudowany AutoWypełniacz. Do tej pory można było skorzystać z programu RoboForm, jednak teraz moduł do automatycznego wypełniania formularzy internetowych jest dużo bardziej intuicyjny. Jeśli rejestrujesz się w wielu serwisach, to wystarczy raz wypełnić swoje dane - imię, nazwisko, data urodzenia, hasło, login, podpis, nazwa lub numer komunikatora oraz adres e-mail. Dostęp do tych informacji może być zabezpieczony hasłem.

Avant Browser w nowym wcieleniu

W wersji 11 poprawiono obsługę wtyczek i dodatków do IE

Moduły Ulubione i posortowane strony w tzw. Grupy zostały nieco przebudowane. Teraz zamiast paska łączy jest pasek ulubionych. Niestety ustawienia wprowadzone przez użytkownika w wydaniu 10 wymagają ręcznej modyfikacji i zajmują sporo czasu. Wydaje się że jest to zmiana niepotrzebna i wprowadzająca więcej zamieszania niż pożytku.

Ponadto wprowadzono poprawki w zarządzaniu wtyczkami i dodatkami do IE, w pasku wyszukiwania, obsłudze zakładek oraz usunięto większość problemów zgłoszonych do wersji 10.

Wady i zalety

Do zalet aplikacji należy staranne lokalizowanie interfejsu. Nie tylko wszystkie polecenia są w języku polskim, ale także informacje podawane w formularzu odpowiadają polskiej rzeczywistości - numer Gadu-Gadu i PESEL. Warto również podkreślić szybkość otwierania stron WWW i prostotę konfiguracji całego programu.

Do wad należy zaliczyć aktualizację starszych wersji. Użytkownicy poprzedniego wydania będą musieli poświęcić nieco czasu na ponowne dostosowanie interfejsu, wyświetlania WWW oraz organizację swoich ulubionych stron. Zmiana strony startowej nie powinna mieć miejsca, bo tak robią programy typu adware.

Pobierz plik

Zobacz galerię

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: