Avid dla Sieci

Firma Avid przedstawiła nową wersję aplikacji Xpress DV zaopatrzoną w dodatkowe funkcje umożliwiające eksport i kodowanie strumieniowych plików multimedialnych.

Firma Avid podczas odbywających się w Amsterdamie targów IBC przedstawiła program Xpress DV 1.5, który umożliwia eksport strumieniwych plików multimedialnych poprzez QuickTime'a do aplikacji kodującej Terran Media Cleaner. Uproszczona wersja strumieniowego mechanizmu kodującego jest zawarta w Xpress DV 1.5, choć aplikacja może także współpracować z pełną wersją Pro kodera.

Avid zaprezentował też po raz pierwszy w Europie aplikację e-Publisher czyli studio produkcyjne do tworzenia i nadawania plików wideo w Internecie. e-Publisher pozwala na generację i kombinację plików strumieniowego wideo z dokumentami HTML, które uruchamiają odpowiednie zdarzenia oraz zapisanie wszystkiego w formatach RealVideo albo Windows Media.

e-Publisher współpracuje póki co z systemem Windows 98, wkrótce pojawić się jednak mają wersje dla Windows NT i 2000 oraz wsparcie dla formatu QuickTime.

www.avid.com


Zobacz również