Avid: nowe wersje wideoedytorów

W najbliższym czasie udostępnione zostaną nowe wersje oprogramowania firmy Avid - edytora wideo Xpress Pro 5.7 oraz narzędzia Media Composer 2.7 do nieliniowej edycji wideo. Na rynek trafią wersje dla platform systemowych Windows i Mac OS X (w tym drugim przypadku będą to aplikacje uniwersalne).

Do najważniejszych nowości w Media Composerze 2.7 należy narzędzie do fonetycznego rozpoznawania mowy, służące do synchronizacji tekstu z dźwiękiem i obrazem - ScriptSync oraz obsługa kodeka HD Avid DNxHD 36.

Nowe wydania obu aplikacji oferują ponadto wsteczny zapis w formatach XDCAM i P2, obsługę materiału wideo w formacie 720p HD, dysponują ponadto nowymi wydaniami oprogramowania firm trzecich do tworzenia materiału multimedialnego, ścieżek dźwiękowych i efektów specjalnych (mowa tu o takich narzędziach jak Sorenson Squeeze Compression Suite 4.5, SmartSound SonicFire Pro 4 i Boris Continuum Complete 4.2).

Oba rozwiązania zostaną zaprezentowanie w trakcie konferencji NAB w Las Vegas (16-19 kwietnia 2007 r.), na rynek powinny zaś trafić w połowie kwietnia. Media Composer 2.7 będzie kosztował 4995 USD, natomiast Xpress Pro 5.7 wyceniono na 1695 USD.

Strona producenta: Avid

***

Polecamy: Xpress Pro - test