Avira oferuje antywirusa dla Mac OS

Avira przygotowała darmowe oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Apple z systemem Mac OS X. Niemiecka firma mówi, że ma to związek z rosnącą liczbą użytkowników tego systemu oraz ilością wirusów tworzonych dla tego systemu.

Avira

Wiele firm tworzących zabezpieczenia dla komputerów przygotowało już oprogramowanie antywirusowe dla Maków. Kaspersky Lab, Intego, PC Tools, Symantec, McAfee i Trend Micro oferują oprogramowanie płatne. Sophos udostępnił swój produkt darmowo. Tą drogą poszła również Avira.

System Apple reklamowany jest jako z natury bezpieczniejszy niż Windows. Eksperci mówią, że jest on tak samo podatny na zagrożenia jak inne systemy operacyjne, ale to dla Windows powstaje najwięcej złośliwego oprogramowania. Jest to związane z większą liczbą jego użytkowników.

Popularność Apple jednak rośnie i dlatego już w 2009 roku firma ta wydała narzędzie zabezpieczające komputer XProtect. Teraz użytkownicy Mac OS X mają znacznie większy wybór, a do grona produktów antywirusowych dołącza właśnie Avira.

Niemiecka firma wydała także darmowe oprogramowanie zabezpieczające system Android. Aplikację tę można pobrać ze sklepu Google Play. Udostępnia ona opcję zdalnego blokowania telefonu przez stronę internetową w przypadku jego zgubienia. Pozwala także na jego lokalizację przy użyciu Map Google.