Awaria Microsoft Edge - użytkownicy Windows 10 mają problem

Firma Microsoft nie ma najlepszej passy w ostatnich miesiącach, bo okazuje się, że kolejna aktualizacja powoduje błędy! Tym razem dotknięci awarią są użytkownicy Edge.

Niedawno miała miejsce aktualizacja, która wprowadziła do Microsoft Edge funkcję wspomagającą szybsze włączanie się programu. Działa to w taki sposób, że przeglądarka ma uruchomioną tylko część z wszystkich procesów dziejących się w tle. Dzięki temu wydajność Microsoft Edge miała znacząco się zwiększyć, a czas uruchamiania skrócić o 29%.

Microsoft Edge, awaria

Niestety, okazuje się, że wprowadzenie nowej funkcji wiąże się z błędami. Niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy z wydajnością oraz awarię polegającą na tym, że zamknięcie okna Microsoft Edge nie zamyka programu, bo ten uruchamia się ponownie. Ponadto w raportach pojawia się informacja, że przeglądarka nawet po wyłączeniu działa w tle - to tej pory po wyłączeniu programu nie miało to miejsca.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Jak tworzyć obrazy w przeglądarce Edge? Poradnik krok po kroku
  • Microsoft kopiuje pomysł z Opery. Ładnie to tak?

„Znalazłem wiele instancji Edge działających w tle, a kiedy wyłączyłem Startup Boost, wszystko wróciło do normy. Nie zauważyłem żadnej różnicy w wydajności, gdy ta funkcja była włączona / wyłączona. Tylko, że wpłynęło to na mój procesor, co spowodowało straszne opóźnienia w grach ”- zauważył jeden z użytkowników.

Całe szczęście firma Microsoft zdaje sobie sprawę z problemów i ogłosiła, ze pracuje już nad poprawką, która powinna zostać udostępniona do pobrania na dniach. Na ten czas postanowili wyłączyć przyśpieszenie uruchamiania.

„Cześć wszystkim, chcemy poinformować, że zdecydowaliśmy się tymczasowo wyłączyć przyspieszenie uruchamiania, ponieważ powodowało to frustrujące problemy dla niektórych użytkowników. [...] Nasz zespół pracuje nad rozwiązaniem kilku problemów, w których niektórzy klienci widzą, że przeglądarka ponownie otwiera się natychmiast po jej wyłączeniu i / lub pojawia się komunikat o ponownym otwarciu kart, gdy funkcja przyspieszania uruchamiania jest włączona.” - poinformowała firma Microsoft w oświadczeniu.

Zobacz również: Komunikat Microsoftu dla użytkowników systemu Windows 10 v1909


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: