Awaria w Fortnite. Serwery nie działają. Co się dzieje? [Aktualizacja]

Dzisiaj od rana gracze zgłaszają problemy z działaniem serwerów Fortnite. Jaka jest przyczyna takiej sytuacji?

fot. Epic Games

Dzisiaj do rana występują problemy z serwerami Fortnite. W serwisie donwdetector zostało zarejestrowanych już setki zgłoszeń. Ponad 85 procent z nich dotyczy kłopotów z połączeniem się z serwerami.

Downdetector

Downdetector

Cała sytuacja ma związek z dzisiejszą aktualizacją o numerze 17.20. Po długiej przerwie Epic Games dodało nową zawartość do gry. W Fortnite pojawi się bardzo dużo nowości, za czym idzie rozmiar aktualizacji. Patch waży około 1,8 GB w zależności od platformy. Niebawem wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli pojawią się nowe informacje, będziemy aktualizować artykuł na bieżąco.

Zobacz również:

  • Fortnite - obcy rosną w siłę! Zwiastun 8 sezonu
  • Awaria routera Orange - problem w całej Polsce! [Aktualizacja 31.08.2021]

[Aktualizacja 13:35]

Epic Games poinformowało na Twitterze o zakończeniu przerwy w działaniu serwerów. Miało to związek z aktualizacją 17.20.

[Aktualizacja 17:00]

Gracze ponownie zgłaszają problemy z działaniem Fortnite. Tym razem nie chodzi już o przestój związany z aktualizacją 17.20. Użytkownicy zgłaszają, że podczas gry zostali wyrzuceni z meczów. Aktualnie nie da się zalogować na konta Fortnite. Epic Games wie o problemie i stara się naprawić usterkę. Będziemy informować o postępach.