Awaria w Idea Banku - nie działa system bankowości internetowej oraz mobilnej

Od wczoraj trwa poważna awaria informatycznej infrastruktury Idea Banku. Klienci nie mają dostępu zarówno do bankowości internetowej, jak i mobilnej.

Wczoraj, w godzinach popołudniowych zaczęły pojawiać się pierwsze komunikaty od niezadowolonych klientów Idea Banku. Po kilku godzinach przedstawiciele banku poinformowali, że konieczna jest przerwa techniczna, która potrwa do godzin porannych. Niestety, ranek nastał, a systemy bankowości internetowej i mobilnej wciąż nie działają.

Na pocieszenie pozostaje nam informacja, którą bank opublikował na Facebook, z której wynika, że znana jest już przyczyna awarii.

Informujemy, że ze względu na problemy techniczne, jakie pojawiły się 7 lipca w godzinach popołudniowych, nie ma obecnie dostępu do bankowości mobilnej oraz internetowej. Przyczyna problemów jest już znana, intensywnie pracujemy nad jej usunięciem. - Idea Bank

Kiedy klienci banku mogą liczyć na dostęp do swoich kont? Niestety nie mamy najlepszych wieści, bank nie podaje już przewidywanego terminu zakończenia prac. Może to oznaczać, że pomimo rozpoznania źródła awarii, jest ona na tyle poważna, iż trudno przewidzieć dokładny czas jej usunięcia.

Zobacz również: iPhone 12 - porównanie rozmiarów z starszymi modelami iPhone'a

Sprawdź, ile kosztuje Xiaomi Mi 10.