Axim bez kabelków

Koncern Dell uzyskał zgodę amerykańskiej Federalnej Komisji Komunikacji (FCC), na wprowadzenie do sprzedaży nowego modelu handhelda Axim, wyposażonego w moduł Bluetooth oraz układ, umożliwiający korzystanie z bezprzewodowej sieci w standardzie 802.11b.

Nie wiadomo na razie, kiedy nowy Axim X3 trafi do sprzedaży, ani też ile będzie kosztował - przedstawiciele Della na razie nie skomentowali też decyzji FCC.

Koncern już od dawna planował wprowadzenie do swojej oferty podobnego urządzenia - technologię Bluetooth miały obsługiwać już pierwsze handheldy z serii X3, zaprezentowane w październiku, ostatecznie jednak zdecydowano, że "bluetoothowy" handheld Della trafi na rynek później. Jak się właśnie okazało, firma postanowiła wyposażyć Axima od razu w obydwie najpopularniejsze w tej chwili "bezprzewodowe technologie" - Bluetooth oraz Wi-Fi.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?

Producenci urządzeń, wykorzystujących technologię radiową są w USA zobowiązani do uzyskania akceptacji Federalnej Komisji Komunikacji przed wprowadzeniem ich do sprzedaży.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: