Aż 80% użytkowników chce powrotu Touch ID do iPhone'a - co z Face ID?

W czasach pandemii koronawirusa Face ID praktycznie nie działa, a użytkownicy iPhone'a cofnęli się z zabezpieczeniami biometrycznymi o kilka lat. Większość posiadaczy iPhone'a X oraz nowszych pragnie powrotu Touch ID.

W 2017 roku Apple zaprezentowało iPhone'a X. Urządzenie zaprojektowano specjalnie z okazji 10 rocznicy powstania pierwszego iPhone'a. Trzy lata temu po raz pierwszy zobaczyliśmy nowy design z bezbramkowym ekranem z notchem, Face ID oraz sposobem obsługi z wykorzystaniem gestów.

Face ID w iPhone Xs

Face ID w iPhone Xs

Face ID korzysta z zaawansowanego skanowania twarzy w 3D i zastąpiło czytnik linii papilarnych Touch ID. Na przestrzeni ostatnich trzech lat Face ID trafiło do prawie każdego modelu iPhone'a, a z Touch ID korzystają obecnie tylko tańsze modele takie, jak iPhone SE 2020.

Zobacz również:

Na rynku dostępne są urządzenia wyposażone w sensory Face ID pierwszej oraz drugiej generacji, ale nie zmienia to faktu, że rozwiązanie to nie jest w stanie zeskanować naszej twarzy w masce.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej posiadacze smartfonów od Apple są zmuszeni do notorycznego wpisywania kodu dostępu. iPhone z Face ID wykrywa maskę na twarzy i automatycznie prosi o podanie kodu dostępu.

Face ID w normalnych warunkach jest szybsze i wygodniejsze od Touch ID. Niestety obecnie zupełnie nie zdaje egzaminu.

Touch ID w iPhone SE 2020

Touch ID w iPhone SE 2020

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę SellCell aż 79% użytkowników pragnie powrotu Touch ID do flagowych smartfonów z rodziny iPhone. Wszystko wskazuje na to, że gigant z Cupertino zdaje sobie z tego sprawę.

Już wcześniej pojawiały się plotki, które głosiły, że Apple pracuje nad iPhone'm z Face ID oraz dodatkowym Touch ID umieszczonym w ekranie. Niestety iPhone 12 nie posiada tego rozwiązania.

Nie wiemy dlaczego Apple tak długo zwleka z implementacją czytnika linii papilarnych Touch ID w ekranie. Producenci smartfonów z Androidem stosują go w swoich urządzeniach od dobrych 2-3 lat.

Źródło: ubergizmo.com