Azja napędza Facebooka

Czy to się komuś podoba, czy nie, Facebook jest aktualnie potęgą, a liczba jego użytkowników wynosi ponad 1,32 miliarda osób. Jak pokazują to najnowsze statystyki, motorem napędowym sieci społecznościowej stała się Azja.

W sumie nic dziwnego, ponieważ tam właśnie mieszka większość ludzkości - niemal 4,5 miliarda ludzi, z czego ponad 2 w Chinach i Indiach. W ciągu dwóch ostatnich lat liczba użytkowników z Azji skoczyła z 255 do 410 milionów. Jest to kontynent, który ma najwięcej użytkowników i pod względem ich liczby nikt mu nie zagrozi. Ameryka Południowa, Afryka i Australia mogą się pochwalić tylko milionem użytkowników więcej, a i to zebrane wszystkie razem. W Europie korzysta z Facebooka 292 miliony osób, a w USA i Kanadzie 204 miliony. Wykres poniżej obrazuje zmianę liczby użytkowników w kolejnych kwartałach.

Azja napędza Facebooka

Co wypada odnotować to fakt, że w żadnym kwartale Facebook nie zanotował spadku użytkowników, a wręcz przeciwnie - ich liczba rośnie nieprzerwanie od dwóch lat i to mimo coraz częstych narzekań oraz wybuchających od czasu do czasu skandali (jak ten ze zmianą treści postów użytkowników) ta sieć społecznościowa ma się bardzo dobrze.

Zobacz również:

  • Donald Trump uruchomi swój własny portal społecznościowy
  • Facebook zmieni nazwę