BASF sprzedaje zakład produkujący premiksy paszowe dla zwierząt w Polsce

Zakład BASF w Kutnie, produkujący premiksy, sprzedany firmie Trouw Nutrition Polska

Z dniem 31 października BASF sprzedał firmie Trouw Nutrition Polska działający w Kutnie zakład produkujący premiksy. Trouw Nutrition Polska należy do działającej na całym świecie Grupy Nutreco, produkującej mieszanki witaminowe i dodatki do pasz dla zwierząt.

Już w lutym bieżącego roku BASF zapowiedziała sprzedaż holenderskiej Grupie Nutreco zakładów produkujących premiksy paszowe w ośmiu krajach; transakcja dojdzie do skutku pod warunkiem otrzymania zgody od odnośnych władz w poszczególnych krajach. Premiksy to mieszanki witamin i dodatków do pasz, wykorzystywane w żywieniu zwierząt. Nutreco jest jednym z czołowych światowych producentów premiksów paszowych i produktów specjalnych dla zwierząt.

Zgodnie z porozumieniem partnerów szczegóły finansowe umowy pozostają tajemnicą. Zakłady produkujące premiksy, których dotyczy umowa, znajdują się Europie (Wielka Brytania, Polska, Włochy), Azji (Indonezja, Chiny), Ameryce Północnej (USA, Meksyk) i Ameryce Środkowej (Gwatemala). Sprzedaż zakładów ma znaczenie dla 435 pracowników, którzy teraz przejdą do Nutreco, i jest ważnym krokiem w globalnej restrukturyzacji działu Fine Chemicals w BASF.

Fine Chemicals w BASF

Dział Fine Chemicals firmy BASF opracowuje, produkuje i sprzedaje ponad 1000 produktów wykorzystywanych w dziedzinie zdrowia, żywienia, kosmetyki i pielęgnacji. Dzięki ukierunkowanym pracom badawczo-rozwojowym firma jest preferowanym partnerem klientów z branży kosmetycznej i farmaceutycznej, a także żywienia ludzi i zwierząt. Dział Fine Chemicals firmy BASF oferuje między innymi witaminy, karotenoidy, enzymy i kwasy organiczne, aktywne składniki farmaceutyczne i substancje pomocnicze, aromaty chemiczne oraz półprodukty do produkcji kosmetyków, jak filtry UV, polimery, pigmenty dekoracyjne, środki powierzchniowo czynne, substancje aktywne i wysokiej jakości systemy substancji aktywnych. Produkty spełniają wysoki poziom bezpieczeństwa i poddawane są rygorystycznym testom w ramach procedur dopuszczania ich na rynek. W 2006 roku dział Fine Chemicals osiągnął obroty w wysokości 1,86 mld EUR.