BBC komentuje Killzone 2. Zapowiada się hit?

British Broadcasting Company opisało ostatnio, będącą jeszcze w produkcji, grę Killzone 2. Dziennikarze stacji, jako jedni z pierwszych, mieli okazję pograć w demo tytułu. Wrażenia? "Jesteśmy zachwyceni" - napisali w swoim podsumowaniu.

Pierwszą rzeczą, jaka poraziła redaktorów BBC, była grafika. Ich zdaniem, oprawę graficzną Killzone 2 "można porównać do tych tytułów, które ukazały się ostatnio na PCty najnowszej generacji". Dziennikarze tłumaczą, że "świat w Killzone 2 wygląda niemal jak z filmu, a dokładność z jaką wykonane są najdrobniejsze szczegóły po prostu zapiera dech w piersiach".

BBC komentuje Killzone 2. Zapowiada się hit?

Sony oznajmiło przy tym, że dokładność wykonania i jakość gry to główne powody wciąż opóźniającej się premiery tytułu. Jak utrzymuje przedstawiciel firmy, stworzenie jednego etapu gry na takim poziomie wymaga około pół roku. Jeśli tak, to nie powinno dziwić, że fani nie będą mogli pograć w Killzone 2 przed końcem 2007 roku...

Nie wszystko jednak podobało się testerom z BBC. Dziennikarze stwierdzili m.in. że "Killzone 2 nie wnosi nic nowego". Gra jest prosta, a zabawa toczy się według zasady "biegnij, zabij, zmień broń, biegnij...".

Z niecierpliwością czekamy na moment kiedy nie tylko wybrani będą mogli ocenić jakość najnowszej odsłony Killzone. Prawdziwej i najbardziej miarodajnej oceny mogą bowiem dokonać jedynie gracze.