BBC zapowiada grę z Doctorem Who

"Doctor Who: The Adventure Games" to gra, która będzie towarzyszyć najnowszemu sezonowi przygód Doctor Who, i według zapowiedzi BBC będzie można bezpłatnie pobrać na komputer, zarówno peceta, jak i maka.

"W tym roku nie będzie 13 epizodów Doctora Who", powiedział Piers Wenger, producent serialu na oficjalnej stronie filmu. "Będzie ich 17, z czego 4 interaktywne".

W grze fani serialu będą mogli kontrolować główne postacie filmu i wraz z nimi przeżywać przygody. Głosy postaciom użyczą aktorzy, którzy obecnie odtwarzają główne role w serialu. Produkcję powierzono studiu Sumo Digital.

Pierwszy epizod Doctor Who: The Adventure Games będzie można pobrać z oficjalnej strony serialu dopiero w czerwcu tego roku. Więcej informacji na temat premiery ma zostać opublikowanych 21 kwietnia.

Doctor Who cieszy się niezwykłą popularnością w Wielkiej Brytanii. Postać głównego bohatera odtwarzało już kilkunastu aktorów, a sam serial, który ma status kultowego jest wyświetlany od blisko 50 lat. Według BBC, najnowszy odcinek nowej serii, który był został pokazany na początku kwietnia, przyciągnął przed ekrany telewizorów ponad osiem milionów widzów.

Oficjalna strona serialu znajduje się pod adresem www.bbc.co.uk/doctorwho/dw