BCS: zatrudniajcie kobiety! Aż 80% pracowników IT to mężczyźni

British Computer Society opublikowało raport, który wskazuje, że aż 80% pracowników branży IT jest płci męskiej. Organizacja twierdzi, że właściciele firm powinni zmienić swoją politykę i zatrudnić znacznie więcej kobiet w działach technologicznych.

Według British Computer Society kobiety w branży IT są dyskryminowane bardziej niż w innych segmentach rynku. Organizacja badawcza stwierdziła, że pomimo świetnych ocen uzyskiwanych przez kobiety na kursach i egzaminach branży IT, wciąż nie znajdują one zatrudnienia w branży.

Jan Peters, menedżer BCS Womens Forum, powiedział wręcz, że jedynie 20% pracowników IT należy do płci pięknej. Dodał też, że należy podjąć długoterminowe działania, które zmienią tę sytuację w biznesie, organizacjach rządowych oraz w szkołach i na uniwersytetach. Dzięki temu kobiety powinny uzyskać wreszcie równe szanse i wynagrodzenie na rynku IT.

Raport " Women in IT Scorecard" wskazuje, że kobiety odbywające kurs ICT uzyskiwały średnio znacznie lepsze wyniki niż mężczyźni. Mimo to gdy wspomniane kobiety poszukiwały pracy w sektorze IT, menadżerowie oferowali im znacznie mniejsze wynagrodzenie. Różnica w zarobkach wynosiła około 14% w przedziale wiekowym 19-29 lat oraz 30% dla wieku 40-49 lat.