BEiKS Roadshow - już po warszawskim finale

Piąta edycja BEiKS Road Show już zakończona. Finał w Warszawie obfitował w wiele ciekawych prezentacji oraz pokazów najwyższej jakości sprzętu i oprogramowania do nagrywania, edycji oraz odtwarzania filmów.

BEiKS Roadshow to cykl objazdowych prezentacji, które odbywają się na terenie całej Polski już od pięciu lat. W tej edycji pokazy odbyły się w szesnastu miastach, rozpoczynając od Kraśnika - gdzie mieści się siedziba firmy BEiKS.

24 listopada odbył się finał tegorocznej imprezy. Konferencja w warszawskim hotelu Gromada przyciągnęła tłumy zainteresowanych nowościami branży wideo. Podczas głównej części imprezy swoje rozwiązania zaprezentowały m.in. firmy Sony, Panasonic oraz Canon. W parze z omawianiem sprzętu przedstawiane były możliwości kamer i zastosowane w nich innowacyjne funkcje. Prócz sprzętu z górnej półki pokazywane były także topowe produkty z kategorii kamer półprofesjonalnych, a nawet rozwiązania przeznaczone dla amatorów (np. aparaty cyfrowe Sony z serii NEX).

Jednym z kluczowych punktów imprezy było omówienie świezej technologii filmowania, przetwarzania i oglądania obrazu w technologii 3D. Finałowym punktem konferencji była prezentacja reżysera - Filipa Kvocina. Pokazał on 3D w kontekście historycznym, a także przedstawił różne technologie osiągania tego efektu. Punktem kulminacyjnym była część poświęcona zastosowaniu filmowania 3D w praktyce. Zaprezentowano także film w trójwymiarze.

Podczas konferencji uczestnicy cały czas mieli dostęp do sali konferencyjnej, w której prezentowane były wybrane produkty foto-wideo różnych producentów, telewizory do odtwarzania obrazu 3D i sprzęt oraz oprogramowanie do edycji. Wszyscy mogli skorzystać z kilkudziesięciu produktów i przetestować ich możliwości na specjalnie przygotowanym i studyjnie oświetlonym stanowisku stworzonym przez organizatora. Referenci i sponsorzy imprezy przygotowali także warsztaty (m.in. dotyczące 3D) związane z filmowaniem. Ponadto przez cały czas trwania konferencji dostępni byli eksperci, których można się było poradzić we wszystkich kwestiach związanych z branżą wideo.


Zobacz również