BEiKS Roadshow - już po warszawskim finale

Piąta edycja BEiKS Road Show już zakończona. Finał w Warszawie obfitował w wiele ciekawych prezentacji oraz pokazów najwyższej jakości sprzętu i oprogramowania do nagrywania, edycji oraz odtwarzania filmów.

Kamery można było przetestować na specjalnym stanowisku

Kamery można było przetestować na specjalnym stanowisku

Polecamy:

Zobacz też:

Wystawione na konferencji telewizory 3D cieszyły się dużą popularnością

Wystawione na konferencji telewizory 3D cieszyły się dużą popularnością

BEiKS Roadshow to cykl objazdowych prezentacji, które odbywają się na terenie całej Polski już od pięciu lat. W tej edycji pokazy odbyły się w szesnastu miastach, rozpoczynając od Kraśnika - gdzie mieści się siedziba firmy BEiKS.

24 listopada odbył się finał tegorocznej imprezy. Konferencja w warszawskim hotelu Gromada przyciągnęła tłumy zainteresowanych nowościami branży wideo. Podczas głównej części imprezy swoje rozwiązania zaprezentowały m.in. firmy Sony, Panasonic oraz Canon. W parze z omawianiem sprzętu przedstawiane były możliwości kamer i zastosowane w nich innowacyjne funkcje. Prócz sprzętu z górnej półki pokazywane były także topowe produkty z kategorii kamer półprofesjonalnych, a nawet rozwiązania przeznaczone dla amatorów (np. aparaty cyfrowe Sony z serii NEX).

Jednym z kluczowych punktów imprezy było omówienie świezej technologii filmowania, przetwarzania i oglądania obrazu w technologii 3D. Finałowym punktem konferencji była prezentacja reżysera - Filipa Kvocina. Pokazał on 3D w kontekście historycznym, a także przedstawił różne technologie osiągania tego efektu. Punktem kulminacyjnym była część poświęcona zastosowaniu filmowania 3D w praktyce. Zaprezentowano także film w trójwymiarze.

Podczas konferencji uczestnicy cały czas mieli dostęp do sali konferencyjnej, w której prezentowane były wybrane produkty foto-wideo różnych producentów, telewizory do odtwarzania obrazu 3D i sprzęt oraz oprogramowanie do edycji. Wszyscy mogli skorzystać z kilkudziesięciu produktów i przetestować ich możliwości na specjalnie przygotowanym i studyjnie oświetlonym stanowisku stworzonym przez organizatora. Referenci i sponsorzy imprezy przygotowali także warsztaty (m.in. dotyczące 3D) związane z filmowaniem. Ponadto przez cały czas trwania konferencji dostępni byli eksperci, których można się było poradzić we wszystkich kwestiach związanych z branżą wideo.