BLOOD AND MAGIC - WARCRAFT nr 3?

Wszystkich wielbicieli fantasy i komputerowych strategii ucieszy Blood and Magic. Ta połączenie znanego Warcraft-a z grami RPG, dziejąca się w czasie rzeczywistym.

Wszystkich wielbicieli fantasy i komputerowych strategii ucieszy Blood and Magic. Ta połączenie znanego Warcraft-a z grami RPG, dziejąca się w czasie rzeczywistym.

Akcja gry toczy się w Forgotten Realms, jednym ze światów Advanced Dungeons and Dragons - systemu gier Role Playing. Tym razem możemy toczyć wspólną rozgrywka w kilka osób, za pomocą modemu lub kabla łączącego komputery, w sieciach lokalnych czy w Internecie. Blood and Magic oparta jest na licencji firmy TSR, właściciela praw do systemu gier AD&D. Gwarantuje to, że jeśli gracz miał już okazję zagłębienia się w świat Zaginionych Królestw, to odnajdzie w B&M znajome postacie, sposoby czarów i walki z oponentami - będzie się czuł jak w domu.

Blood and Magic jest podobna do Warcraft-a 2. Zbliżony interfejs i niewiele różniący się wygląd pola akcji - po co zmieniać sprawdzone schematy, gdy wszyscy się do nich przyzwyczaili?

Mamy tu do czynienia z połączeniem elementów strategicznych i zręcznościowych. Musimy najpierw rozbudować własną armię i rozpocząć jak najszybszy podbój okolicy. Sama walka sprowadza się do sprytnego rozmieszczenia naszych sił (najlepiej otoczyć przeciwnika) oraz szybkiego wydawania im poleceń. Wymaga to refleksu i tzw. szybkiej myszy".

Rozgrywamy kilkanaście zróżnicowanych misji, z których każda poprzedzona i zakończona jest animowaną historyjką, wprowadzającą w klimat kolejnej potyczki. Możemy też wybrać dowolną stronę konfliktu (zupełnie jak w DUNE 2).

Gra jest świetna! Czy odniesie sukces jak inne strategie tego typu?

Wymagania min.: 486DX2/66MHz, 8MB RAM, CD-ROM 2X, DOS 6.01/nowszy, mysz, SB.

Dystrybucja w Polsce: CD PROJEKT.