BMW i Siemens wykorzystują umowę Novell-Microsoft

BMW AG i Siemens to dwie kolejne wielkie korporacje, które zdecydowały o współpracy z Microsoftem, ale równocześnie zażądały wsparcia dla SUSE Linux Enterprise. Dzięki umowie Novella z Microsoftem, Redmond ma w ofercie taką opcję od niemal roku.

W ramach kontraktów, obydwie firmy zażyczyły sobie dostępu do systemów z rodziny Windows oraz SUSE Linuksa; jednym z warunków była bezproblemowa współpraca obu platform. Microsoft będzie mógł wywiązać się z postanowień umów dzięki zawartemu w listopadzie zeszłego roku, szokującemu świat Open Source porozumieniu z Novellem.

Kompatybilność z Linuksem była dla Siemensa priorytetem, jeden z działów korporacji zajmuje się rozwijaniem aplikacji na potrzeby klientów, a firma nie od dziś bada możliwości dawane przez oprogramowanie alternatywne.

Zobacz również:

  • Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać? Na jaki model się zdecydować? Podpowiadamy
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

BMW natomiast wykorzysta dostarczone oprogramowanie do uproszczenia przepływu informacji między swymi jednostkami obliczeniowymi oraz na lepsze nimi zarządzanie dzięki wirtualizacji.

Ani BMW, ani Siemens nie są pionierami w tej dziedzinie. Na wykorzystanie Windows i SUSE Linuksa Enterprise zdecydował się już w przeszłości m.in. Credit Suisse. Wydaje się więc, że na porozumieniu Microsoft-Novell, producent Windows nie tylko nie stracił, ale wręcz zdobył dodatkowych klientów. Również Novell zyskał dodatkowy kanał dystrybucji SUSE Linux Enterprise, choć stracił przez to szacunek w oczach wielu przedstawicieli środowiska Open Source.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: