BMW i Siemens wykorzystują umowę Novell-Microsoft

BMW AG i Siemens to dwie kolejne wielkie korporacje, które zdecydowały o współpracy z Microsoftem, ale równocześnie zażądały wsparcia dla SUSE Linux Enterprise. Dzięki umowie Novella z Microsoftem, Redmond ma w ofercie taką opcję od niemal roku.

W ramach kontraktów, obydwie firmy zażyczyły sobie dostępu do systemów z rodziny Windows oraz SUSE Linuksa; jednym z warunków była bezproblemowa współpraca obu platform. Microsoft będzie mógł wywiązać się z postanowień umów dzięki zawartemu w listopadzie zeszłego roku, szokującemu świat Open Source porozumieniu z Novellem.

Kompatybilność z Linuksem była dla Siemensa priorytetem, jeden z działów korporacji zajmuje się rozwijaniem aplikacji na potrzeby klientów, a firma nie od dziś bada możliwości dawane przez oprogramowanie alternatywne.

Zobacz również:

  • Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać? Znamy odpowiedź na to pytanie!
  • Czy samochody przyszłości nie będą naszą własnością?
  • Windows 11 - dlaczego nie warto na niego przechodzić?

BMW natomiast wykorzysta dostarczone oprogramowanie do uproszczenia przepływu informacji między swymi jednostkami obliczeniowymi oraz na lepsze nimi zarządzanie dzięki wirtualizacji.

Ani BMW, ani Siemens nie są pionierami w tej dziedzinie. Na wykorzystanie Windows i SUSE Linuksa Enterprise zdecydował się już w przeszłości m.in. Credit Suisse. Wydaje się więc, że na porozumieniu Microsoft-Novell, producent Windows nie tylko nie stracił, ale wręcz zdobył dodatkowych klientów. Również Novell zyskał dodatkowy kanał dystrybucji SUSE Linux Enterprise, choć stracił przez to szacunek w oczach wielu przedstawicieli środowiska Open Source.