BS.Player - multimedialny grajek

BS.Player to wszechstronny odtwarzacz multimediów. Za jego pomocą można obejrzeć film, posłuchać muzyki z płyty i radia internetowego, połączyć się z nadawcą internetowej telewizji. Liczba obsługiwanych przez program formatów gwarantuje, że praktycznie żaden plik audio ani wideo nie sprawi ci kłopotu.

Do pobrania

BS.Player 2.57

BS.Player 2.57 to jeden z popularniejszych na świecie odtwarzaczy multimedialnych. W Polsce nie zdobył takiego uznania ale warto mu się przyjrzeć. Program odtwarza różne formaty wideo, pliki audio, strumienie internetowego radia i telewizji oraz podcasty.

BS.Player - multimedialny grajek

BS.Player 2.57

Za pomocą BS.Player można obejrzeć większość używanych formatów audio i wideo. Jeżeli w systemie brakuje jakiegoś kodeka program łączy się z Internetem i pobiera go. Odtwarza między innymi takie formaty wideo jak divx, avi, mpeg1, mpeg2, xvid, 3ivx, ogm, matroska, mkv, asf, wmv, DV, m1v, m2v, mov, mp4, mpv, QT, rm, SWF, vob i audio: wav, mpa, mp1, mp2, mp3, ogg, aac, ac3, aif, ram, wma, pls, m3u. Doskonale radzi sobie jako odbiornik internetowych stacji radiowych. Wbudowana biblioteka zawiera prawie tysiąc różnych rozgłośni podzielonych na gatunki muzyczne. Stacje można oceniać, dodawać do list odtwarzania, kolejkować. Brakuje natomiast dobrej wyszukiwarki, która pozwoliłaby szybko odnaleźć ciekawego nadawcę. BS.Player może również posłużyć do oglądania internetowej telewizji oraz zapisanych na dysku podcastów.

Zobacz również:

  • Jak odpoczywać, to tylko z muzyką! Słuchawki bezprzewodowe, czyli idealny gadżet na wakacje
Ocena

Możliwości 45% 7

Ergonomia 25% 7

Wersja PL 20% 10

Wygląd 10% 7

Ocena końcowa 7,6

BS.Player obsługuje napisy w formatach sub, txt, srt, ass, ssa. Umożliwia ich precyzyjne umieszczenie na ekranie, modyfikację używanych czcionek i formatowania. Jeżeli odtwarzacz po uruchomieniu filmu nie znajdzie na dysku pliku z napisami może poszukać odpowiedniego w Internecie. Współpracuje w tym celu z serwisami OpenSubtitles.org, Getsubtitle.com i bsplayer-subtitles.com. Na ekranie można umieszczać dwie niezależne wersje napisów co umożliwia na przykład jednoczesne korzystanie z dwóch wersji językowych.

Mimo niewielkich rozmiarów program jest niezmiernie funkcjonalny. Oferuje na przykład działające w czasie rzeczywistym filtry obrazu. Rozbudowany korektor dźwięku jest w pełni konfigurowalny. Użytkownik ma możliwość dodawania do niego własnych częstotliwości, usuwania istniejących. Kilkanaście wstępnie zdefiniowanych ustawień pozwala szybko dobrać brzmienie dźwięku do lokalnych warunków. BS.Player może również korzystać z wtyczek stworzonych dla Winampa i dzięki temu na przykład dodawać do odtwarzanej muzyki różne efekty. Potrafi także pobierać informacje z internetowej bazy CDDB.

Werdykt PC Worlda

Zalety

- niewielkie obciążenie systemu

- duża liczba obsługiwanych formatów

Wady

- miejscami kłopotliwa obsługa

- problemy z działaniem biblioteki mediów

W miarę wygodny i wydajny odtwarzacz multimediów. Jego zalety to małe obciążenie systemu i duża liczba obsługiwanych formatów

BS.Player jest dość prosty w obsłudze, choć niektóre skórki mogły być lepiej opracowane. W programie zamieszczonych zostało klika ale dziesiątki kolejnych można pobrać ze strony producenta. W trakcie odtwarzania program może zapisywać zrzuty ekranowe pojedynczych klatek i generować miniaturki rozdziałów. Przydaje się dopasowywania rozdzielczości do używanego wyświetlacza. Dzięki niej zbytnio przeskalowane obrazy są odpowiednio przekształcane i optymalizowane

BS.Player ma polski interfejs. Wersja bezpłatna oferowana jest do użytku niekomercyjnego. Niektóre funkcje włączone są jedynie w wariancie płatnym. Odtwarzacz podczas instalacji próbuje zmienić stronę startowa przeglądarki i domyślną wyszukiwarkę. Stara się również dodać do przeglądarki zbędny pasek narzędzi.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: