BTJunkie zamknięte - serwisy torrentowe padają jak muchy. Czy to koniec piratów?

Wygląda na to, że 2012 rok będzie rokiem bezpardonowej rozprawy z piractwem. BTJunkie, jeden z najpopularniejszych serwisów torrentowych właśnie został nieoczekiwanie zamknięty. Jaka jest przyczyna?

BTJunkie

Okazuje się, że serwisy pozwalające wyszukiwać i pobierać torrenty padają jak muchy. Dopiero co zamknięto Megaupload i wydano wyrok skazujący na twórców Pirate Bay (chociaż sam Pirate Bay z problemami, ale wciąż jeszcze funkcjonuje).

BTJunkie zamknięte - to koniec?

Ale teraz jest prawdziwa bomba - nieoczekiwanie na jednej z najpopularniejszych stron z torrentami - BtJunkie - pojawiła się informacja, że serwis ten po latach działania w internecie (od 2005 roku) zostaje zamknięty. Oto co napisali twórcy serwisu w swoim ostatnim słowie.

Zobacz również:

  • Najlepsze darmowe programy do pobierania torrentów

- To już koniec, nasi przyjaciele. Ta Decyzja nie przyszła nam łatwo, ale postanowiliśmy dobrowolnie zamknąć nasz serwis. Walczyliśmy od lat o wasze prawo do komunikacji, ale teraz czas ruszać dalej. To było wspaniałe doświadczenie, życzymy Wam wszystkiego najlepszego - takie oświadczenie możemy znaleźć na stronie BTJunkie.

BTJunkie zamknięte - serwisy torrentowe padają jak muchy. Czy to koniec piratów?

BTJunkie

Komentarz ad ACTA

Właściciele serwisu BTJunkie nie wyjaśnili dlaczego zamykają serwis. Może to lęk przed ACTA, SOPA i PIPA zrobiły swoje? I ta cała nagonka na pirackie serwisy torrentowe w ostatnim czasie? Czy torrent ma jeszcze przyszłość?

Jak myślicie - jaka jest prawdziwa przyczyna zamknięcia BTJunkie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: