Backup Simplicity - dane zabezpieczone

Bardzo pożyteczna aplikacja o nazwie Backup Simplicity ukazała się właśnie dzięki firmie Qdea. Jest to prosty program do wykonywania kopii bezpieczeństwa danych, zaprojektowany dla użytkowników systemów Mac OS X 10.2 oraz Mac OS X 10.3.

Backup Simplicity pracuje w oparciu o technologię zastosowaną już wcześniej w programie Synchronize! Pro X. Do funkcjonowania wymaga posiadania drugiego twardego dysku na interfejsie IDE. Może to być również dysk zewnętrzny - podłączany przez interfejs FireWire. To właśnie na niego dokonywane są okresowe kopie danych, na wypadek awarii głównego dysku. Wtedy możemy szybko przełączyć się na drugi dysk i kontynuować pracę. Operacja kopiowania danych wykonywana jest raz dziennie, nawet gdy nie jesteśmy zalogowani na swoje konto (wymagane jest jednak, aby komputer był włączony). Program może kopiować pliki większe niż 2 GB i posiada obsługę długich nazw plików Unicode.

Minimalna wersja systemu, który należy posiadać aby skorzystać z Backup Simplicity to Mac OS X 10.2.3. Oprogramowanie dostępne jest za zasadzie licencji o ograniczonym czasie: licencja na rok kosztuje 14,95 USD, licencja na 3 lata to koszt 40 USD. Po wyczerpaniu się licencji nadal mamy dostęp do skopiowanych na drugi dysk danych, jednak nie jest już możliwe dalsze dokonywanie okresowego kopiowania.

Więcej informacji: http://www.qdea.com


Zobacz również