Backup danych w elastycznej formie

Duża niepewność wśród przedsiębiorców, wynikająca z niestabilnej sytuacji rynkowej, sprawia, że kosztowne inwestycje w infrastrukturę są bardzo często odkładane w czasie. Niektórzy dostawcy rozwiązań IT wpadli jednak na pomysł, jak ten problem rozwiązać.

Jedną z takich firm jest StorageCraft Polska, znana z dystrybucji rozwiązań do backupu danych, która zaczęła oferować możliwość zakupu swoich produktów w modelu miesięcznego dostępu do usługi. Koszt takiej usługi rozliczany jest w niewielkich comiesięcznych płatnościach, a sam zakup pozwala na elastyczną modyfikację zakresu użytkowanych programów. Usługę na korzystanie z wybranych rozwiązań można bezpłatnie zawiesić na dowolny okres i wznowić w stosownym momencie, bez żadnych dodatkowych opłat.

Usługa backupu, którą udostępnia firma StoregaCraft Polska jako usługę MSP (Managed Service Provider) jest kierowana do tych odbiorców, którzy nie chcą lub nie mogą ponosić znacznych jednorazowych wydatków na inwestycje w system do backupu i preferują rozliczanie w modelu miesięcznych płatności. To pozwala na dostosowanie zakresu wykorzystywanych programów StorageCraft do aktualnych potrzeb firmy i finansowania ich z bieżących przychodów. W zależności od potrzeb klient StorageCraft Polska może teraz co miesiąc zwiększać lub zmniejszać liczbę backupowanych maszyn, co oczywiście w bezpośredni sposób przełoży się na wysokość miesięcznej opłaty. W dowolnej chwili klient może też zrezygnować z dalszego korzystania z usługi, a po stosownym okresie do niej powrócić. Co ważne, możliwość korzystania z usługi MSP nie wiąże się dla klienta z żadnymi dodatkowymi opłatami. W ramach usługi MSP Storagecraft Polska udostępnia oprogramowanie ShadowProtect dla stacji roboczych, serwerów oraz maszyn wirtualnych.

Backup danych w elastycznej formie

storage_craft

StorageCraft Technology Corporation to amerykańska firma, specjalizująca się w oprogramowaniu do tworzenia zapasowej kopii danych (tzw. backupu). Główny nacisk w swoich rozwiązaniach StorageCraft kładzie na zminimalizowanie czasu potrzebnego na przywrócenie systemów IT do działania po wystąpieniu awarii. Skuteczność wykorzystywanych technologii, chronionych patentem (HeadStart Restore<sup>®</sup>, VirtualBoot<sup>TM</sup>, inteligentFTP<sup>TM</sup> czy ShadowStream<sup>TM</sup>) potwierdzają liczna nagrody przyznane linii produktów ShadowProtect, przeznaczoncyh do backupu danych. Za dystrybucję rozwiązań firmy StoregaCraft w Polsce odpowiada spółka StorageCraft Polska.

Zobacz również:

  • Home Office? Zabezpiecz swoje dane, tak jak zrobiłby to Twój pracodawca