BackupAgent w Polsce

Holenderska spółka oferująca rozwiązania do archiwizacji danych przez internet rozpoczyna działalność w Polsce. Jej wyłącznym dystrybutorem została firma Vercom, która będzie oferować system TotalBackup w polskiej wersji językowej.

Prawdopodobnie każdy z nas, przynajmniej raz w życiu, stracił ważne dane w wyniku awarii lub kradzieży komputera. Przerwa w dostawie prądu, herbata wylana na klawiaturę albo po prostu nagły "pad" systemu - takie rzeczy zawsze zdarzają się w najmniej odpowiednich chwilach...

Zwykle przed czymś takim zabezpieczamy się tworząc backupy ważnych danych za pomocą jednego z dostępnych na rynku programów. Można też po prostu kopiować określone zasoby na dodatkowy nośnik, np. wymienny twardy dysk lub pamięć USB. Ale można jeszcze inaczej.

BackupAgent to holenderska spółka, która oferuje ciekawe i łatwe w użyciu rozwiązanie do archiwizacji danych. Wystarczy zainstalować oprogramowanie na komputerze i zaznaczyć dokumenty przeznaczone do backupu/archiwizacji (może to być nawet cały dysk twardy). Od tego momentu będą one codziennie zapisywane - za pośrednictwem internetu - w profesjonalnym centrum danych. Aby odzyskać utracone pliki, wystarczy usiąść przy dowolnym komputerze z dostępem do internetu i zalogować się przy użyciu specjalnego, znanego tylko nam, klucza szyfrującego; dane zostaną posłusznie skopiowane na nasz nowy komputer.

Usługa nie jest droga - miesięczny abonament zaczyna się od 19,95 zł.

Vercom, który został wyłącznym dystrybutorem BackupAgent w Polsce, będzie sprzedawać rozwiązania holenderskiego dostawcy pod marką TotalBackup, w polskiej wersji językowej, dla systemów Windows, Mac OS oraz Linux. Pierwszą firmą, która zdecydowała się już na stworzenie własnych usług w oparciu o TotalBackup, jest poznański OGICOM, który świadczy usługi hostingowe dla sektora MŚP.

TotalBackup zapewnia wielowarstwowe bezpieczeństwo archiwizowanych informacji, zarówno na poziomie infrastruktury technicznej, jak i przesyłu (szyfrowane połączenie SSL) oraz przechowywania danych (specjalny, znany tylko włascicielowi konta klucz szyfrujący, wygenerowany w oparciu o algorytm AES 128 lub 256).

Więcej informacji: TotalBackup