Bad Piggies - świnie też potrafią! [gameplay]

Wrzucając ostatnio Angry Birds Star Wars, zauważyłem, że nie wspominaliśmy na naszych łamach o grze poświęconej zielonym świnkom. Nadrabiam ten błąd i zapraszam do zapoznania się z materiałem wideo.

Ekipa z Rovio postanowiła umożliwić graczom sterowanie świniakami, które w normalnych grach z serii Angry Birds są celami ptaszków. Jak się okazuje, to dość zmyślne zwierzątka, potrafiące konstruować rozmaite pojazdy. W Bad Piggies nikim nie strzelamy z procy, ani też niczego nie niszczymy - naszym celem jest zbudowanie pojazdu dla świniaka, którym przejedzie on planszę i dotrze do wskazanego celu - np. kawałka mapy. Zapomnijcie o elementach zręcznościowych - tu wymagane jest logiczne myślenie oraz znajomość praw fizyki. Nie będę się zbytnio rozpisywał na temat samej rozgrywki, bowiem pokaże ją Wam poniższy filmik.

Jak widać po materiale wideo, Bad Piggies to przede wszystkim radosne konstruowanie i eksperymentowanie, co sprawia, że pozycja ta przeznaczona jest również dla młodszych graczy, pełniąc zarazem pełni zarazem rolę edukacyjną. Można przekonać się o tym w każdej chwili, pobierając grę w wersji demo z naszej strony - tutaj. Warto sprawdzić, jak człowiek spisze się w roli konstruktora świńskich pojazdów.

Zobacz również:

  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [22.09.2021]

Plusy:

  • setki możliwości kombinacji elementów
  • proste zasady
  • gameplay wciągający na godziny
  • pobudza kreatywność
  • walory edukacyjne

Minusy:

  • na dłuższą metę nużące, należy dawkować po 20-30 minut na raz
Werdykt: Bad Piggies to świetna zabawa logiczna dla gracyz w każdym wieku!

Ocena: 9/10

Wydawca: Rovio
Producent: Rovio
Data wydania: 27 IX 2012
Strona oficjalna: http://www.badpiggies.com/

 Wymagania: Pentium 4 1.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 5700 lub lepsza), 200 MB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7