Badanie: 40% internautów nie wie czy ma aktualną wersję antywirusa

Jak wynika z badań firmy F-Secure, aż 40% internautów nie wie czy ma aktualną wersję programu antywirusowego. Ponadto zaledwie 7% procent rodziców uważa, że ich dzieci są wystarczająco bezpieczne w Internecie.

Firma F-Secure przeprowadziła cykl badań nad stopniem świadomości zagrożeń w Internecie. Wynika z nich, że jedynie 7% wśród badanych rodziców jest całkowicie przekonanych o tym, że ich dzieci są wystarczająco bezpieczne w Sieci. Poza tym 30 procent uważa, że ich dziecko ma stały dostęp do niebezpiecznych informacji. Jak widać, rodzice są świadomi zagrożeń, mimo to, wciąż niewiele starają się temu przeciwdziałać. Dowodem na to jest choćby mała popularność oprogramowania zabezpieczającego, które m.in. pozwala zablokować konkretne treści w Internecie.

Badania F-Secure wykazują również niedbałość internautów w ochronie swoich komputerów. 40% z nich nie wie czy ma aktualną wersję programu antywirusowego. Owszem, respondenci chętnie instalują antywirusy, jednak równie często zapominają o aktualizacji programu.

Zapraszamy również do zapoznania się z dzisiejszym artykułem pt. Dzień Bezpiecznego Internetu 2009