Bądź Polakiem, ale nie spamerem

Polska znajduje się na dziesiątym miejscu listy krajów rozsyłających spam w Internecie. Jak tak dalej pójdzie, to za jakiś czas będą o nas mówić Polak-spamer. Co możesz zrobić, aby nie wysyłać śmieci do Internetu i nie dostawać setek wiadomości na temat Viagry, seksu, okazji do zarobienia milionów dolarów? Warto skorzystać z przedstawionych narzędzi - wiele z nich jest darmowych. Tu już nie chodzi o wiadomości-śmieci, ale o honor kraju!

Bądź Polakiem, ale nie spamerem

Od pierwszego spamu wysłanego przez Einara Stefferuda minęło prawie 17 lat. Niewinne zaproszenie na urodziny otworzyło przysłowiową puszkę Pandory (zobacz więcej na ten temat na stronach Wikipedii). Dzisiaj wiele milionów użytkowników na całym świecie codziennie narzeka na zaśmieconą pocztę, wśród której gubią się istotne informacje. Zainstaluj jedno z poniższych narzędzi, aby ochronić przynajmniej siebie przed denerwującymi reklamami.

Lista Top 12

Firma Sophos przygotowała zestawienie krajów wysyłających najwięcej spamu - Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce:

1. Stany Zjednoczone

2. Chiny

3. Korea Południowa

4. Francja

5. Kanada

6. Brazylia

7. Hiszpania

8. Austria

9. Tajwan

10. Polska

11. Japonia

12. Niemcy

Zobacz więcej w materiale Polska wyprzedza Japonię - w ilości rozsyłanego spamu....

K9

Bądź Polakiem, ale nie spamerem

Bądź Polakiem, ale nie spamerem
Bezpłatna aplikacja współpracuje z większością najpopularniejszych klientów poczty elektronicznej. Za każdym razem, gdy poczta zostaje odebrana program rozpoczyna jej filtrowanie i zaznacza te wiadomości, które uzna za niepotrzebne. Na początku program może popełniać błędy, co powoduje konieczność interwencji użytkownika, jednakże program "uczy się" w czasie działania i coraz lepiej klasyfikuje wiadomości.

Pobierz plik

Spam Buster

Bądź Polakiem, ale nie spamerem

Narzędzie filtrujące pocztę elektroniczną i usuwające wiadomości zakwalifikowane jako spam. Program można uruchomić przed skorzystaniem z klienta poczty elektronicznej lub spersonalizować tak, aby aplikacja powiadamiała użytkownika o nowej poczcie na serwerze. Spam Buster ma możliwość skanowania do 12 skrzynek pocztowych, automatycznie usuwa niebezpieczną pocztę, ma możliwość tworzenia bazy przyjaznych adresów e-mail oraz posiada wbudowany indeks kilkunastu tysięcy kont pocztowych zidentyfikowanych jako nadawcy spamu (listę można na bieżąco uzupełniać).

Pobierz plik

Spamihilator

Bądź Polakiem, ale nie spamerem

Bądź Polakiem, ale nie spamerem
Bezpłatny program do walki z niechcianą pocztą. Sprawdza w tle wiadomości podczas pobierania ich z serwera i umieszcza w specjalnym folderze te, która uzna za spam. Pozwala na zdefiniowanie własnych filtrów, jak np. przepuszczanie wszystkich maili od określonego nadawcy. Program jest kompatybilny z klientami pocztowymi Outlook 2000/XP/Express, Eudorą, Pegasus Mail, Phoenix Mail, Operą, Thunderbirdem, Netscapem. Aplikacja dostarcza również bogatej statystyki dotyczącej liczby zablokowanych wiadomości oraz opcję wyszukiwania uaktualnień programu. Do programu powstało szereg wtyczek, które znacznie rozszerzają jego funkcjonalność.

Pobierz plik

ChoiceMail One

Bądź Polakiem, ale nie spamerem

Program, który pośredniczy pomiędzy twoim programem pocztowym, a kontem na serwerze. Jeśli uzna wiadomość za spam, nada jej odpowiedni nagłówek. W ten sposób użytkownik może w kliencie pocztowym zdefiniować własny filtr, który wiadomości z takim nagłówkiem będzie umieszczał w oddzielnym folderze, automatycznie kasował, lub wykonywał inną operację, możliwą w ramach danego programu.

Pobierz plik