Bądź zawsze online – nawet gdy nie ma prądu

Dostęp do internetu ma kluczowe znaczenie dla naszego codziennego życia, pracy i rozrywki. Dlatego tak ważne jest, abyśmy mogli pozostać online, nawet gdy zgaśnie światło. Oto kilka rekomendacji dotyczących domowych zasilaczy awaryjnych od ekspertów z firmy APC by Schneider Electric.

Aby określić, jak najlepiej zabezpieczyć swój stały dostęp do sieci, najlepiej najpierw odpowiedzieć sobie na pytania: Jakim jest się typem użytkownika? Jakie aktywności w internecie mają dla nas kluczowe znaczenie? Które z nich wymagają stałego dostępu do sieci? Czy pracujemy z domu? Czy korzystamy z telefonu VoIP? Czy do pozostania w kontakcie z przyjaciół¬mi i rodziną używamy poczty elektronicznej, mediów społecznościowych, Skype’a? Jak czę¬sto gramy online? Korzystamy z multimediów w streamingu na platformach Netflix, YouTube czy Spotify? Wreszcie czy sieci używamy do sterowania systemem ochrony lub automatyki domu za pomocą swojego smartfona? A może robimy wszystkie te wymienione rzeczy?

Większość osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele wykonywanych przez nie czynności wymaga połączenia z internetem, aż do momentu, gdy domowa sieć przestaje działać.

Zjawiska atmosferyczne są przyczyną 44% przypadków przerw w dostawach energii, które mogą wywoływać nieoczekiwane awarie sieci informatycznych, wpływając negatywnie na naszą pracę, życie rodzinne i bezpieczeństwo. W czasach, gdy coraz więcej urządzeń gospodarstwa domowego, a nawet całe systemy sterują¬ce domem wymagają stałego dostępu do sieci, zapewnienie go staje się coraz bardziej kluczowe. Gdy nagle zgaśnie światło, musimy być pewni, że nasze połączenie z internetem jest bezpieczne.

Aby dobrać najlepsze urządzenie dla swoich potrzeb, eksperci z APC by Schneider Electric opracowali cztery profile użytkowników sieci, dla każdego z nich rekomendując najlepsze produkty:

  • Użytkownik pracujący w domu – połączenie z internetem to dla niego być albo nie być. Bez dostępu do poczty elektronicznej, chmury czy sieci firmowej nie może prowadzić działalności. Poza akumulatorem Back-UPS dla urządzeń sieciowych i mobilnych powinien również skorzystać z modelu serii Back-UPS Pro, który zapewni zasila¬nie jego komputera, monitora, drukarki i telefonu.
  • Miłośnik technologii – zawsze jest online. Jego kalendarz automatycznie synchronizuje się z komputerem i urządzeniami mobilnymi. Rodzinne fotografie przechowuje w chmurze, rachunki płaci przez internet. Do jego sieci podłączony jest też domowy system alarmowy czy termostat. Brak dostępu do internetu poważnie utrudnia mu codzienne czynności. Najlepszym wyborem będzie model Back-UPS Pamiętajmy, że większe monitory i wyświetla¬cze potrzebują więcej energii, więc dla dużych ekranów najlepiej sprawdzi się zasilacz wysokiej mocy Back-UPS Pro.
  • Gracz społecznościowy – wszystko jedno, czy właśnie gra, korzysta ze streamingu wideo, czy mediów społecznościowych. Jego cyfrowy tryb życia zależy od dostępu do internetu. Bez prądu wszystkie jego urządzenia stają się bezużyteczne. Podłączenie telewizora, konsoli do gier, komputera i dekodera telewizji do zasilacza UPS pozwoli mu grać, nawet gdy zgaśnie światło. Przy tak dużej liczbie urządzeń, warto pomyśleć o zakupie modelu BE700G-CP do zasilania telewizora i konsoli oraz jednostce Back-UPS Pro do zasilania komputera, głośników itd.
  • Rodzina korzystająca z wielu ekranów – wszyscy potrzebują dostępu do internetu, w tej samej chwili i na wielu urządzeniach. Dzieci odrabiają pracę domową, używając internetu, ktoś rozmawia na Skype, a inna osoba ogląda serial na table¬cie. Optymalnym rozwiązaniem jest podłączenie jak największej liczby urządzeń do zasilacza awaryjnego. Akumulator Back-UPS ochroni urządzenia przed brakiem prądu.

Bez względu na to, jak użytkownicy i ich rodziny korzystają z sieci, ochrona dostępu do internetu za pomocą zasilania gwarantowanego ma duży wpływ na jakość naszego cyfrowego życia. Zakup jednego bądź kilku zasilaczy Back-UPS lub Back-UPS Pro będzie świetną decyzją.