Baidu - beta wersja przeglądarki

Producent największej chińskiej wyszukiwarki, Baidu, udostępnił nową przeglądarkę internetową, która obsługuje ponad 30 000 aplikacji. Pozwalają one na szybkie połączenie się z grami i klipami wideo, a także na wiele, wiele więcej.


W poniedziałek została opublikowana wersja beta przeglądarki Baidu. Jest ona promowana hasłem "szybko i niezawodnie" i oferuje bezpieczną nawigację po internecie, która ma uchronić użytkownika przed złośliwym oprogramowaniem. Posiada również usługę "Skarbiec", która działa jak app store. Jednak w przeciwieństwie do normalnego software’u, który ściągamy i instalujemy u siebie, są one odpalane w przeglądarce i hostowane przez Baidu. Dają one dostęp do wielu funkcji, takich jak odtwarzanie muzyki, przeglądanie przepisów kulinarnych lub czytanie komiksów. Można dodać je do strony głównej jak zwykłą zakładkę.

Rynek przeglądarek

Według badań przeprowadzonych w Pekinie przez Analysys International, Baidu ma obecnie 75,9 procent udziału w dochodach na rynku wyszukiwarek internetowych, a Google plasuje się na drugim miejscu. Przeglądarka, której pasek adresowy może służyć równocześnie jako wyszukiwarka Baidu, ma w planach jeszcze większe umocnienie się na rynku. Została ona stworzona zgodnie ze strategią "programowania pakietowego", według którego ma ona nie tylko wyświetlać wyniki wyszukiwania, ale również wykonywać wpisane polecenia i odpalać widgety.

Zobacz również:

  • Tryb ciemny w Mapach Google dostępny! Jak go uruchomić i co daje?
  • Na orbicie pojawi się komercyjna, nadmuchiwana stacja kosmiczna

Internet Explorer traci popularność

Chiński rynek przeglądarek internetowych był od dawna zdominowany przez Internet Explorer Microsoftu, jednak w ostatnich miesiącach stracił na popularności. Portal CNZZ , zajmujący się badaniem rynku internetowego, podaje, że udział IE spadł od lutego z 83,3 procent do 62,9 procent. Stało się to głównie za sprawą rosnącej popularności chińskiej Security Vendor 360.