Baldur’s Gate 3 w Early Access - sprzedaż gry zaskoczyła twórców

Baldur’s Gate 3 trafiło do fazy wczesnego dostępu i z miejsca zostało okrzyknięte przebojem.

Baldur's Gate 3

Po latach oczekiwania, fani serii Baldur's Gate mogą wreszcie powrócić do "Zapomnianych Krain". Baldur’s Gate 3 zostało właśnie udostępnione w ramach wczesnego dostępu na Steam i GoG.

Zainteresowanie produkcją studia Larian jest tak duże, że w momencie uruchomienia "Early Access" (wczoraj o godzinie 19:00 czasu polskiego) spowodowało zawieszenie serwisu Steam.

Nie tylko platformę Valve zaskoczyła popularność Baldur's Gate 3. Swen Vincke - CEO Larian Studios, we wpisie na Twiterze zdradził, iż sprzedaż gry jest wręcz "szalona", a to dopiero wczesny dostęp. Strach pomyśleć co będzie, gdy do sklepów trafi pełna wersja gry. Kiedy to nastąpi? Niestety, nieprędko - Twórcy gry potwierdzili już wcześniej, że "Early Access" potrwa co najmniej rok.

Przypomnijmy, że w ramach wczesnego dostępu otrzymujemy pierwszy akt gry, który zajmie nam około 25 godzin rozgrywki i pozwoli wypróbować 6 klas postaci (Cleric, Fighter, Ranger, Rogue, Warlock oraz Wizard).

Chcąc rozpocząć przygodę z Baldur’s Gate 3 już teraz, musicie liczyć się z wydatkiem równym premierowej wersji, czyli około 200 złotych. Twórcy nie przewidzieli bowiem żadnej obniżki dla osób kupujących grę we wczesnym dostępie.

Baldur's Gate 3 powstaje z myślą o PC i Google Stadia. Wielce prawdopodobne jednak, że w przyszłości gra trafi również na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X.

Zobacz również: Frostpunk: The Board Game - polska produkcja przebojem Kickstartera