Baldur's Gate Enhanced Edition w końcu w Google Play

Baldur’s Gate to seria klasycznych gier komputerowych z gatunku cRPG wydana pierwotnie na komputery stacjonarne. Poprawione wydanie pierwszej części z cyklu trafiło wreszcie do sklepu Google Play i hit sprzed niemal 20 lat trafił wreszcie na urządzenia mobilne z Androidem.

Debiut pierwszego Baldur’s Gate przypada na 1998 rok. Wtedy to właśnie BioWare wydało pierwszą część sagi, która na długie lata stała się niedoścignionym przedstawicielem gier komputerowych z gatunku cRPG wzorowanych na Dungeons and Dragons. Tytuł zdążył się od tego czasu zestarzeć, ale jego twórcy postanowili tchnąć w niego drugie życie.

Za wydany po kilkunastu latach remake tego klasycznego tytułu o nazwie Baldur’s Gate Enhanced Edition odpowiada studio Beamdog. Przygotowali oni port gry pierwotnie wydanej na pecety i udostępnili go w sklepie App Store. Cierpliwość użytkowników systemu mobilnego Google została jednak wystawiona na próbę, ponieważ na długie miesiące informacji o androidowej edycji słuch zaginął.

Zobacz również:

  • Czym różni się Android 12 od Androida 11?
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [22.10.2021]
Baldur's Gate Enhanced Edition w końcu w Google Play

Na szczęście twórcy z Beamdog uporali się z problemami, a Baldur’s Gate na Androida został wreszcie wydany. Gra, podobnie jak w wersji na iOS, zawiera w sobie oryginalną historię pozwalającą na 60 godzin zabawy, dodatek Opowieści z Wybrzeża Mieczy oraz cztery przygody przygotowane wyłącznie z myślą o graczach mobilnych.

Gra Baldur’s Gate Enhanced Edition dostępna jest w sklepie Google Play. Twórcy wycenili poprawioną wersją komputerowego hitu sprzed lat na 27,63 złotego. Do uruchomienia gry wymagane jest posiadanie urządzenia z systemem Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich lub wyższej.