Ballmer: Android jest "dziki", zaś ekosystem Apple "mocno kontrolowany"

Steve Ballmer w udzielonym właśnie wywiadzie wypowiedział się m.in. na temat konkurencyjnych dla Microsoftu platform Google'a i Apple. No cóż, nie były to miłe słowa...


Steve Ballmer w rozmowie z Reidem Hoffmanem (założyciel LinkedIn) wypowiedział się na temat konkurencyjnych dla Windows Phone ekosystemów Google'a i Apple. Jak się można było spodziewać, nie ma o nich najlepszego zdania. Pierwszy z nich określił bowiem jako "dziki", "niekontrolowany" i przez to podatny na złośliwe oprogramowanie, natomiast drugi ocenił jako "drogi" (zauważył, że za granicą iPhone może kosztować nawet 1000 USD) i "mocno kontrolowany".

Szef Microsoftu wydaje się naprawdę wierzyć, że Windows Phone pozbawiony jest opisanych powyżej cech i może z powodzeniem wkroczyć pomiędzy dwie najpopularniejsze mobilne platformy na rynku mobilnym. Zaznaczył przy tym, że Windows 8, tablety Surface oraz wspomniany Windows Phone 8 zostały naprawdę zrobione dobrze, zaś Microsoft w przeciwieństwie do Google i Apple (!) ściśle współpracuje z deweloperami.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Steven Sinofsky

Jak z pewnością większość z was już wie, z Microsoftu odszedł niedawno Stevena Sinofsky. Ballmer zapytany o tę sprawę nie był jednak rozmowny stwierdzając jedynie, że Sinofsky sam podjął taką decyzję.

Więcej sprzętu Microsoftu

Warto też dodać, że Ballmer, podobnie jak to miało miejsce pod koniec października, zasugerował, iż Microsoft zamierza szerzej wkroczyć na rynek ze swoim sprzętem. Powiedział np., że jego firma "ma jeszcze wiele do zrobienia w kategorii pięciu cali", co większość z zebranych odczytało jako zapowiedź własnego smartfona.

_________________

No cóż, powyzywał, powyzywał i w zasadzie nic nowego, konstruktywnego nie powiedział. No ale właśnie taki jest Ballmer:)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: