Ballmer: Linux to większy konkurent niż Apple

Dyrektor Microsoftu, Steve Ballmer, na wczorajszym spotkaniu biznesowym, pokusił się o przedstawienie największych dla Microsoftu konkurentów na rynku systemów operacyjnych. Choć wielu osobom wydawało się, że ta kwestia jest jasna i sprowadza się przede wszystkim do MAC OS X, to okazało się, że Gigand z Redmond ma na ten temat inne zdanie. Głównym konkurentem dla firmy jest według Microsoftu Linux.

Podczas swojego wczorajszego wystąpienia Steve Ballmer zaprezentował zebranym poniższy slajd:

Ballmer: Linux to większy konkurent niż Apple

Źródło: osnews.com

Ballmer za największego konkurenta Microsoftu uważa piractwo i nie licencjonowane wersje Windows. To jednak było dosyć oczywiste.

Znacznie ciekawsze wydaje się stanowisko Microsoftu w sprawie w sprawie Linuksa i Apple. Microsoft na slajdzie wyraźnie wskazuje, że Linux jest dla firmy znacznie poważniejszym konkurentem niż Apple.

Ballmer powiedział, że co prawda zarówno Linux, jak i Apple zwiększyły w ostatnich latach swój udział w rynku, ale produkty Apple'a to tylko niewielka część wszystkich urządzeń. Z około 300 mln PC, które trafiły na światowe rynki w 2008 roku, tylko 9 czy 10 mln sygnowane było znaczkiem "Mac". W tym świetle, a także w perspektywie globalnego kryzysu i pogorszenia się sytuacji klientów, Linux oraz szeroko pojęte piractwo stanowią znacznie poważniejsze zagrożenie dla Microsoftu.

Źródło: Ballmer: Linux Bigger Competitor than Apple