Ballmer: Stawiamy na HD DVD

Steve Ballmer - szef Microsoftu - potwierdził, że koncern zamierza wyposażyć swój następny system operacyjny, Windows Vista, w obsługę formatu HD DVD. Ballmer zastrzegł również, że na stanowisko w tej sprawie nie wpłyną ostatnie sukcesy konkurencyjnego formatu Blu-Ray - Microsoft uważa bowiem, że HD DVD jest lepszą propozycją dla użytkowników komputerów PC.

Szef koncernu z Redmond zapowiedział, że nawet jeśli system WIndows Vista w momencie premiery (planowanej na koniec 2006 r.) nie będzie w pełni obsługiwał HD DVD, to wszelkie braki w tej dziedzinie uzupełnione zostaną w ciągu kolejnych miesięcy po premierze.

"Zdecydowaliśmy się na wspieranie HD DVD, ponieważ uważamy, że format ten zdecydowanie łatwiej będzie zintegrować z komputerem PC. Sądzimy, iż ma on kilka istotnych zalet w porównaniu z konkurentem, i dlatego zamierzamy ściśle współpracować z Toshibą [współautorem formatu HD DVD - red.] w zakresie jego promocji" - powiedział Ballmer.

Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu przedstawiciele Microsoftu potwierdzili, że w czytnik płyt HD DVD wyposażona zostanie konsola Xbox 360 (początkowo Xbox 360 sprzedawany będzie ze standardowym czytnikiem DVD, ale później pojawi się również wersja z napędem HD DVD). Szerzej na ten temat pisaliśmy m.in. w tekście "Xbox 360 - filmy w HD DVD".