Ballmer: Windows 7 to 450 zł oszczędności od peceta rocznie

Steve Ballmer twierdzi, że przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zmienić środowisko pracy w swoich firmach na Windows 7, będą mogli dzięki temu zaoszczędzić nawet 450 złotych rocznie od każdego peceta z wspomnianym OS. CEO Microsoftu zapowiedział przy okazji nowe wydanie Windows Server 2008 i podał kilka informacji o Exchange Server 2010.

Windows 7 vs Windows Vista

Do premiery Windows 7 pozostało nieco ponad miesiąc. To doskonały moment by zastanowić się co nowego zaoferuje "siódemka" w stosunku do swojego (nie)sławnego poprzednika - Windows Vista. Czy Microsoft oferuje nam to samo środowisko w nowym opakowaniu, czy też faktycznie czeka nas rewolucja w świecie okien?

Czytaj więcej

Polecamy:

"Firmy dzięki przejściu na Windows 7 mogą uzyskać naprawdę wielkie oszczędności. Wszystko dzięki temu, że system zaoferuje znacznie łatwiejsze zarządzanie, uproszczone wykonywanie zadań i wydajniejszą ochronę" - przekonywał Steve Ballmer podczas dzisiejszego spotkania z przedsiębiorcami w Londynie. CEO Microsoftu zadeklarował też, że firma nie zamierza uprościć licencjonowania systemu Windows - co jest jednym z najważniejszych postulatów klientów biznesowych.

Ballmer powiedział podczas spotkania, że biznes potrzebuje "nowej wydajności", która możliwa jest tylko dzięki wprowadzeniu nowoczesnych, skutecznych i oszczędnych systemów IT. Wskazał przy tym, że przejście na Windows 7 w Wielkiej Brytanii zapowiedziały już takie firmy jak BAA, Aston Martin, BT, Camden Council czy Warwickshire County Council.

Zobacz również:

  • Używasz Windows 7 lub Windows 8.1? To dobra wiadomość

Jeden ze słuchaczy zapytał Ballmera czy Microsoft zmodernizuje wreszcie warunki licencjonowania Windows. Dodał, że aktualnie przepisy są bardzo skomplikowane i pełne niejasnych dopisków, które powodują, że łatwo się pogubić. Pytanie wywołało wielki entuzjazm wśród zgromadzonych.

Ballmer odpowiedział, że Microsoft poprawi kilka punktów w licencjonowaniu, jednak na pewno w najbliższym czasie nie przeprowadzi rewolucji całego modelu. Dodał, że zwykle gdy chce się szybko dokonać tak poważnych zmian, tracą wszyscy zainteresowani.

Więcej informacji biznesowych w Business Center PC World.

"Chcemy uproszczenia bez wzrostu cen. Ostatni raz kiedy zmienialiśmy modele licencjonowania, niestety wiązało się to z dużymi kosztami. W efekcie zmalało zadowolenie naszych klientów" - dodał Ballmer.

Nie obyło się także bez mniej oficjalnych wypowiedzi. "Mam nadzieję, że Windows 7 pojawi się na rynku nie powodując takich "wibracji" jak jego poprzednik" - żartował Ballmer odpowiadając na uwagi klientów o złym przyjęciu Windows Vista na rynku kilka lat temu.

Ballmer o Windows Server 2008 i Exchange Server 2010

W trakcie spotkania Ballmer zapowiedział, że Microsoft planuje niedługo wydać nową wersję Windows Server 2008. Środowisko to określił jako "znacznie bardziej opłacalne niż VMware". Dodał, że firma umożliwi łatwą migrację z poprzedniej wersji.

Ballmer powiedział, że nie wydaje mu się, aby klienci biznesowi zrezygnowali ze struktury wirtualizacyjnej oferowanej przez Vmware, ale raczej wybrali rozwiązania Windows jako nowe środowisko. "Nie porzucajcie i nie zamieniajcie VMware, ponieważ Windows Server da wam możliwość zarządzania tą infrastrukturą" - powiedział Ballmer.

Microsoft przy okazji podał kilka informacji na temat Exchange Server 2010. Ballmer powiedział, że wersja 2010 zaoferuje m.in. znacznie łatwiejsze i skuteczniejsze rozwiązania z zakresu ochrony oraz archiwizowania danych, lepszą pojemność i dostępność oraz generalnie "bogate wrażenia dla użytkowników PC, telefonów i przeglądarek internetowych". Na konkrety przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: