Ballmer i Gates zarobili mniej

Płace dwóch najważniejszych ludzi w Microsofcie - Billa Gatesa (prezesa Microsoftu) i Steve'a Ballmera (dyrektora wykonawczego koncernu z Redmond) były w 2006 r. niższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie finansowym opublikowanym po zakończeniu roku fiskalnego. Obaj panowie odnotowali niewielkie podwyżki pensji, obniżono jednak wysokość ich dodatków specjalnych.

Z raportu dowiadujemy się, że podstawowe pensje Ballmera i Gates były takie same i że wzrosły w porównaniu z 2005 r. - wyniosły po 616 667 USD (obaj zarobili więc w 2006 r. o 16 667 USD więcej, niż rok wcześniej). Obniżeniu uległy za to wypłacane im dodatki - z 400 000 do 350 000 USD.

"Jako liderzy firmy i jej znaczący udziałowcy, Gates i Ballmer są skupieni na jej sukcesie - ich osobisty majątek jest bowiem ściśle powiązany z wartością Microsoftu" - czytamy w raporcie koncernu. Majątek Billa Gatesa jest szacowany przez magazyn Forbes na 53 mld USD, zaś Steve'a Ballmera - na 13,6 mld USD.

Warto przy okazji wspomnieć, że wymienieni powyżej panowie nie są wcale najlepiej zarabiającymi pracownikami Microsoftu - więcej od nich zarobili Kevin Johnson (szef działu platform systemowych) oraz Jeff Raikes (kierujący działem biznesowym). Ich płace (wraz z dodatkami) wyniosły po 1 095 000 USD.