Ballmer: moja największa porażka to Vista. Zgadzacie się?

Steve Ballmer odchodzi z Microsoftu. Co uważa za swoją największą porażkę? Zmarnowany okres przeznaczony na prace nad systemem Windows Vista.

Kilka dni temu świat obiegła sensacyjna informacja: Steve Ballmer za rok odchodzi ze swojego stanowiska. Co zamierza robić później i co uważa za swoją największą porażkę? Wypowiedzi na ten temat udzielił w wywiadzie, którego udzielił serwisowi ZDNet.

Co zamierza robić po opuszczeniu Microsoftu?

"Szczerze mówiąc nie wiem. Nie mam aktualnie czasu na to, aby myśleć nad tym, co będzie dalej. I dalej nie będę miał na to czasu, dopóki mojego miejsca nie zajmie następca"

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Co uważa za swoją największą porażkę?

"Prawdopodobnie rzeczą, której najbardziej żałuję był okres, w którym pracowaliśmy nad systemem Windows Longhorn i Vista. I wiesz, istnieją skutki uboczne tego, że duży zespół był zaangażowany w coś, co nie okazało się cenne"

Windows Vista - największa porażka?

System Windows Vista, czyli następca Windows XP, został wydany oficjalnie w styczniu 2007 roku. Czy jednak faktycznie był on największą porażką kierowanego przez Ballmera Microsoftu? Moim zdaniem nie. Sądzę, że większym błędem było bowiem zaprzepaszczenie szansy, jaką stwarzał dynamicznie rozwijający się rynek mobilny.

A Wy co sądzicie na ten temat?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: