Ballmer musi odejść?

Na witrynie TechChrunch pojawił się interesujący wpis. Zgodnie z nim wykupienie Yahoo! przez Redmond było dla Ballmera punktem honoru - teraz, gdy operacja się nie powiodła, prezes Microsoftu może zostać usunięty ze swego stanowiska.

Microsoft toczy walkę o Yahoo! od bardzo dawna. W zeszłym tygodniu jednak korporacja oficjalnie zrezygnowała z dalszych starań, uznano bowiem, że opór Yahoo! jest zbyt duży.

Jak donoszą wewnętrzne źródła Microsoftu, Ballmer traktował całą sprawę personalnie. Po niezwykle chłodnym przyjęciu Visty przez rynek chciał ponoć zmienić swój wizerunek w oczach rady nadzorczej firmy.

W ostatnim tygodniu, gdy Yahoo! uparcie odmawiało współpracy, słynący z napadów agresji Ballmer stał się niezwykle rozdrażniony i atakował pracowników z byle powodu. Zdarzało mu się krzyczeć, że nie da się ukrzyżować radzie - wydawało mu się, że jego stanowisko prezesa jest zagrożone.

Z drugiej strony opracowane przez Ballmera prognozy dotyczące rozwoju Microsoftu wyglądają na prawdziwe. Bez udziału Yahoo! Redmond może sobie nie poradzić z osiągnięciem założonych celów - nawet po ewentualnym zakupie innych firm, w tym np. AOL.

Warto zajrzeć: "Does Ballmer Need To Go?" (w języku angielskim)